1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LARNAKA’DA ‘ORTAK’ KÜLTÜRÜMÜZ
LARNAKA’DA ‘ORTAK’ KÜLTÜRÜMÜZ

LARNAKA’DA ‘ORTAK’ KÜLTÜRÜMÜZ

TUFAD ile Vasilica, Larnaka Uluslararası Halk Dansları Festivalinde buluştu.

A+A-

 

 

       

 

Turizm ve Folklor Araştırmaları Derneği  (TUFAD) ile Kıbrıs’ın en geniş kadroya sahip Larnaka’dan Vasilica derneği tüm Kıbrıs halkına örnek etkinlikler yapmaya devam ediyor. Larnaka Belediyesi sponsorluğunda Vasilica Halk Dansları Derneği  işbirliğiyle ve bu yıl Tufad’ın da ortak olduğu CIOFF üyesi Larnaka Uluslararası Halk Dansları Festivali  gerçekleştirildi. Geçtiğimiz gün Larnaka’nın sahil şeridinde yer alan etkinlik açılış konuşmasını Larnaka Belediye başkanı Andrea Luricadi yaptı.
 Andrea  “Geleneksel olarak yapılan festivalimize hoş geldiniz. Kıbrıslı Türk  derneklerimizden TUFAD’ı misafir olarak kabul etmiyoruz. Zaten ev sahibi olarak etkinlik için buradadır. TUFAD ile bu etkinliği daha da zenginleştirerek devam edeceğiz. Festival geleneksel olarak devam edecek. Vasilica-TUFAD birliktelikleriyle uluslararası platformda her iki kesimi temsil eden etkinlikler düzenlenecektir” dedi.

Daha sonra dernek adına Başkan Ali Tümsoy, hediye plaketlerini takdim etti. İki dernek birlikte yabancı bir çok ülkeye ev sahipliği yaptı. Gecede TUFAD yüksek performansıyla katılımcıların beğenisini topladı. Slovenya ve Romanya  müzikleri ve oyunlarıyla festivali renklendirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 678 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler