1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LAPTA’NIN HEDEFİ İKİNCİ YARI
LAPTA’NIN HEDEFİ İKİNCİ YARI

LAPTA’NIN HEDEFİ İKİNCİ YARI

Bu sezon futbolcularının yaşadığı sakatlıklar ve yabancı oyuncularından yararlanamaması sonrası Lapta orta saha ve defansa en az iki yerli oyuncu transfer etmek istiyor. Yabancı oyuncu konusunda da çalışma yapan Lapta, forvet hattını bu oyuncularla güçlen

A+A-

 

 

Bu sezon futbolcularının yaşadığı sakatlıklar ve yabancı oyuncularından yararlanamaması sonrası Lapta orta saha ve defansa en az iki yerli oyuncu transfer etmek istiyor. Yabancı oyuncu konusunda da çalışma yapan Lapta, forvet hattını bu oyuncularla güçlendirme düşüncesinde

 

Telsim Süper Lig’in 12’nci haftasının ardından ligde 9’uncu sırada bulunan Lapta, ligin ikinci yarısından umutlu. Sezona iyi bir başlangıç yapan ve Tatlısu’yu farklı mağlup eden, bu haftadan sonra özellikle futbolcularının yaşadığı sakatlıklar ve yabancı oyuncularından yararlanamaması Lapta’nın ligdeki gidişatını olumsuz etkiledi. Önce yabancı oyuncusu Bito’nun adayı terk etmesi, ardından Salih, Deniz, İbrahim, Şahin ve son olarak Dennis’in yaşadıkları sakatlıklar sonrası aynı sıkıntıları yaşamak istemeyen Lapta ligin ikinci devresi için transfer çalışmalarına şimdiden başladı.

 

TRANSFER ÇALIŞMALARI

 

Lapta ligin ikinci devresi için en az iki yerli oyuncu almayı planlıyor. Bu oyuncuların orta saha ve defans oyuncuları olabileceği belirtilirken, ilk devrede yaşanan yabancı oyuncu sıkıntılarını tekrar yaşamamak için önümüzdeki günlerde ülkemize geleceği belirtildi. Bu oyuncuların ileriye dönük ofansif oyuncular oldukları belirtildi.

Lapta’da teknik direktör Mustafa Özarabacı yaşanan sıkıntıları ve ikinci devre için hedeflerini YENİDÜZEN’e değerlendirdi. Özarabacı son haftalarda yabancısız oynadıklarını, ilk hafta dışında diğer maçlarda ideal 11’leri ile mücadele edemediklerini dile getirdi. Özarabacı “Bütün bu olumsuzluklara rağmen rakiplerimizle iyi mücadele ettik. Teknik direktörlük hayatımda ilk defa bu kadar şanssızlıklar yaşadım. Yenicami dışında, son haftalarda şampiyonluğa oynayan rakiplerimizle iyi mücadele ettik. Sonuca ulaşamadık” dedi.

 

ÖZARABACI: “GEREKLİ TRANSFERLERİ YAPACAĞIZ”

 

Ligin ikinci yarısı için transfer çalışmalarına başladıklarını belirten Özarbacı “Ligin son haftasının ardından gerekli transferleri yapacağız. En az iki yerli oyuncu almak istiyoruz. Bu oyuncular orta saha ve defans olabilir. Yabancı oyuncuları forvet ağırlıklı düşünüyoruz. Bu konuda çalışmamız var, kısa bir süre sonra adada olacaklar” diye konuştu.

Özarabacı “Tabi ki şampiyonluğa oynamıyoruz ama bu kadar kötü şartlarda bile son dört maça kadar iyi puan topladık diye düşünüyorum. Ligdeki hedefimiz ilk 8, yapılacak transferler ile ilk yarıdaki sıkıntılı dönemi de böyle aşmışsak ikinci yarıda hedefimize ulaşmamamız için hiçbir sebep yok” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler