1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Lapta ‘tatlı’ başladı
Lapta ‘tatlı’ başladı

Lapta ‘tatlı’ başladı

Uzun bir hasretten sonra yeniden lig’e merhaba dedik. Lig’in ilk haftasında Girne bölgesinin iki ekibi Lapta ile Tatlısu dün Lapta’da karşı karşıya geldi. Karşılaşmada taraftar ilgisi hatırı sayılır derecedeydi. Maça gelen seyircilerin e

A+A-

 

 

 

Uzun bir hasretten sonra yeniden lig’e merhaba dedik. Lig’in ilk haftasında Girne bölgesinin iki ekibi Lapta ile Tatlısu dün Lapta’da karşı karşıya geldi. Karşılaşmada taraftar ilgisi hatırı sayılır derecedeydi. Maça gelen seyircilerin en çok sevindiği nokta hiç kuşkusuz güzel ve heyecanı bol oyun mücadelesi dışında izledikleri 7 goldü.

Görünen şu ki Lapta oyuncuları futbola ne kadar susamışsa, Tatlısu oyuncularının özlemi ve isteği hiç denecek kadar yoktu. Lapta güzel oyununu birbirinden attığı gollerle adeta Tatlısu’ya gol olup yağdı.

***

Maçın analizine ve geneline şöyle bakacak olursak, Lapta ile Tatlısu ilk 15 dakika bir birini dartıp biçti. Orta saha mücadelesi altında geçen ilk çeyrek sonrası, Lapta oyunda ipleri eline yavaş yavaş almaya başladı. Daha çok koşan, pres yapan ve mücadele düzeyini artıran Lapta oyunun kontrolünü eline geçirdi.

Gerek defans gerek orta saha ve hücum bölgesindeki oyuncular iyi organize olmuş bir şekilde ataklarını sıklaştırdı ve etkili ataklar yapmaya başladı. Lapta’nın bu istekli oyunu sonucunda maçtaki gol perdesini Gökhan (Mami) açtı.

Golden sonra Tatlısu biraz toparlanır görüntüsüne bürünse de, takım olarak organize olamadı, hızlı ve çok adamla atağa kalkamadı, Lapta ceza alanı içerisinde net gol pozisyonu üretemedi. Tatlısu, bu kısır döngü içerisinde ilk devre boğuşup dururken, Lapta takımı da golleri peş peşe sıralayarak maçın ilk devresini 3-0 önde kapattı ve adeta maçı bu yardı bitirdi.

Tatlısu adına ilk devre akıllarda kalan tek olay maçta 2-0 yenikken ilk devrenin bitimine 5 dakika kala kazandığı penaltıydı. Tatlısu kazandığı penaltı atışından Moris’le yararlanamayarak morla motivasyonunu daha da yitirmesine sebep olarak maça iyiden havlu attı.

Belki de maça gelen Tatlısu taraftarları kazanılan penaltı atışını maçın dönüm noktası olarak görseler de bence gole çevrilseydi de maçı koparacak görüntüsü ve oyun yapısı yoktu.

***

Karşılaşmanın ikinci devresine geçildiğinde yine ayni oyun döngüsü devam etti. Topa sahip olan, oyun kontrolünü elinde bulunduran Lapta, maçta üç farkla geriye düşmüş, moral motivasyonunu kaybetmiş ve saha içi yardımlaşmanın nerdeyse bitmiş denecek kadar düşen Tatlısu karşısında gol yağmuruna devam etti.

Lapta, 3-4-5 derken dakika 73’ü gösterdiğinde maçta farkı 6’ya çıkararak artık her iki takımda önümüzdeki hafta oynayacakları maçı düşünmeye başladı. Son dakikalarda Tatlısu adına Salih Atakara tabiri caizse şeref golüne imzasını atsa da netice değişmeyerek, ilk hafta sonunda Lapta karşısında hüsrana ve bozguna uğradı.

***

Belki henüz daha ilk hafta, belki erken daha Tatlısu’nun bugünkü oyun görüntüsü hakkında yorum yapmak ama bana göre henüz ilk haftası oynanan lig’imizde Düşecek olan İLK TAKIM olduğunun sinyallerini verdi.

Tatlısu takımının oyuncu kadrosu üzerinde tek tek isim üzerinde durmadan genel anlamda bakılacak olursak, özellikle defansı çok ağır oyuncular üzerine kurulu, defansla orta saha yardımlaşması yok denecek kadar az, sol ve sağ kanat ileri uç oyuncuları geri yardımlaşması yok, ileri hücum oyuncuları ataklarda orta sahadan iyi destek alamıyor, ayağa pas yüzdesi takımın genelinde çok düşük,  yapamıyor, ikili mücadelelerde oyuncuların fizik gücü oldukça zayıf, ve en önemlisi takım olma ruhu maç kazanma hırsı hiç yok…

Hal böyle olunca da “ görünen yol kılavuz istemez “ misali Tatlısu’nun durumu net ve maalesef ortada.

Maçın hakemlerine değinecek olursak karşılaşma genelinde görev yapan hakemler başarılı bir yönetim gösterdiler. Orta hakem Savaş Tilki çaldığı her düdükte kararlı ve pozisyonlara yakındı, yanşan sert müdahalelerde kartlarını doğru ve yerinde kullanarak başarılı oldu.

Günü özetleyecek olursak, Lapta sahasında konuk ettiği Tatlısu karşısında 6-1’lik gibi farklı bir skor ile gol olup yağarak Lig’e merhabası “TATLI” oldu. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1001 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler