1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LAPTA SPOR BASINI İLE BULUŞTU
LAPTA SPOR BASINI İLE BULUŞTU

LAPTA SPOR BASINI İLE BULUŞTU

Resmi sezon açılışını geçtiğimiz gün yapan Lapta Türk Birliği Spor Kulübü, kendi sahasında hamitköy ile oynadığı hazırlık karşılaşmasını 4-2 kazanarak hazırlıklarını sürdürdü. Aynı günün akşamı Lapta ile spor basını, Lapta’da bulunan Silver Rocks re

A+A-

 

 

Lapta ile spor basını, Lapta’da bulunan Silver Rocks restorantta kulüp tarafından organize edilen yemekte bir araya geldi. Yöntim, teknik heyet ve alt yapı antrenörleri ile spor basını sohbet etme imkanı bulurken, kulübün tarihçe, vizyon, misyon, ilke ve hedefleri gibi bilgilerin yer aldığı birer basın bildirisi dağıtıldı

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Resmi sezon açılışını geçtiğimiz gün yapan Lapta Türk Birliği Spor Kulübü, kendi sahasında hamitköy ile oynadığı hazırlık karşılaşmasını 4-2 kazanarak hazırlıklarını sürdürdü. Aynı günün akşamı Lapta ile spor basını, Lapta’da bulunan Silver Rocks restorantta kulüp tarafından organize edilen yemekte bir araya geldi. Yeşil kırmızılı ekibin yönetim kurulu üyeleri, A takım ve altyapı antrenörleri, spor basını ile gece boyunca sohbet ederek Lapta’yı konuştu. Gecede Genel Koordinatör Murad Aktuğ bir konuşma yaparken, spor yazarlarına Lapta Türk Spor Birliği’nin tarihçe, vizyon, misyon, ilke ve hedefleri gibi bilgilerin yer aldığı birer basın bildirisi dağıtıldı.

 

“HEDEF KIBRIS TÜRK FUTBOLUNA KATKI KOYMAK”

Bildiride kulübün ilkelerinin “Spora önem vermek ve yaşamın bir parçası olduğunu benimsemek, çevreye ve topluma saygılı olmak ve katkıda bulunmak, öğrenmeye odaklı olmak” belirtildi. Lapta’nın hedeflerinin uzun, orta ve kısa vadeli olarak belirlendiği açıklanan bildiride, kısa vadede 2012 – 2013 sezonunu Lapta Türk Birliği vizyonu ve misyonu çerçevesinde derecelendirip, centilmence Kıbrıs Türk Futbolu’na katkı koymak hedeflendi.

 

A TAKIM, TRANSFERLER VE YABANCILAR

A takım hakkında bilgilerin bulunduğu bildiride takımın kadrosunda 20 futbolcu bulunduğu, sezon başı yapılan transferler doğrultusunda kadro yapısına uygun ve teknik heyetin tespit ve istemleri doğrultusunda bu transferlerin yapıldığı belirtildi. Kadroya dahil edilen futbolcuların Yenicami’den Hasan Sadrazam, Türkmenköy’den Umut Göktaş, Doğan Türk Birliği’nden Celal Habeşoğlu, Alsancak Yeşilova’dan Mustafa Avcı ve Gökhan Güvensoy belirtildi. Birçok genç futbolcunun tecrübe kazanması için başka kulüplere kiralık olarak verildiği belirtilen bildiride yabancı konusuna da değinildi. Ganalı orta saha oyuncusu Dennis Latrey, Sırp forvet Mladen Brikiç ve Türkiyeli forvet oyuncusu Murat Özkan’ın kadroya dahil edildiği dile getirildi. Son oluşturulan Milli Takım’a Lapta’dan Ahmet Coşkun ve Cenk Yılmaz’ın verildiği, bunun yanında altyapıdan çıkan 7 futbolcunun kadroda bulunduğu, ayrıca oyuncuların 12’sinin Lapta ve civarında ikamet ettiği açıklandı.

 

ALTYAPI

U19 ve U15 kadroları ve çalışmaları hakkında da bilgilerin verildiği bildiride altyapı ve baş antrenörlüğünü Celal Keleş’in yapıldığı vurgulandı. Keleş’in organizasyonu ile kulübün vizyon ve misyonuna uygun gençler yetiştirmenin hedeflendiği, bu doğrultuda sistemli, çağdaş ve bilimsel çalışmalar yapıldığı dile getirildi.

 

SON SÖZ

Bildirinin son kısmında şu sözlere yer verildi: “Lapta Türk Birliği Spor Kulübü olarak, 2012 – 2013 futbol sezonunun tüm futbolseverlere hayırlı ve uğurlu olmasını diler, centlimence, fair play ruhu çerçevesinde mücadele edilen, ülke gençliğine ve sporuna artı değerler kata bir sezon olmasını dileriz”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 582 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler