1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Lapta amacına ulaştı
Lapta amacına ulaştı

Lapta amacına ulaştı

Futbol adına pek de olumlu hareketlerin olmadığı bir karşılaşma izledik. Yenicami’nin lige havlu atması ve hiçbir amacının olmaması, ayrıca sakat ve cezalı oyuncularının da çoğunlukta olması, maça fazla önem vermediği gerçeğini doğru kabul etmem müm

A+A-

                  

 

 

 

Futbol adına pek de olumlu hareketlerin olmadığı bir karşılaşma izledik. Yenicami’nin lige havlu atması ve hiçbir amacının olmaması, ayrıca sakat ve cezalı oyuncularının da çoğunlukta olması, maça fazla önem vermediği gerçeğini doğru kabul etmem mümkün değildir. Rakip kim olursa olsun, takımda görev alan her oyuncunun futbol adına elinden geleni yapması gerekir.

Sizler, bu sezon önemli başarılara imza atmış uzun süre lig’de adından söz ettirmiş bir takımın oyuncularısınız. Öncelikle lig’de, en iyi dereceyi alıp, sezonu noktalamanız bir amaç olmalıdır. Takımın eksikleri olabilir, fakat sahada görev alan oyuncuların ellerinden geleni yapmaları gerekiyor. Hele hele genç oyuncuların bu fırsatı çok iyi değerlendirmeleri gerekir. Size görev verildiği anlarda varınızı yoğunuzu ortaya koyup takımda yerinizi sağlama almalısınız.

Yenicami, bu sezon, ilk kez bu kadar geç bir ekiple mücadele etti. Umarım geriye kalan iki maçta da aynı ekiple mücadele etmeye devam eder. Çünkü bu gençlerin dünkü maçta belli oldu ki deneyim ve özgüvene ihtiyaçları vardır.

Dünkü oyun anlayışı ve ortaya konan futbol Yenicami adına hiç de iç açıcı değildi. Hedefi olmayan bir takımı motive etmek çok zordur. Ancak, futbol adına hiçbir varlık gösterememek oynayan futbolcular için düşündürücüdür. Her zaman olduğu gibi Erdinç, Neval, Okan, canlarını dişlerine takarak oynamaya çalışıyorlar. Fakat diğer oyuncular, rahat bir oyun anlayışı içerisinde işi idare etmeye çalıştılar.

Karşılaşmada puana daha çok ihtiyacı olan taraf Lapta idi. Futbol adına pek bir şey yapmadılar ama gerektiği gibi mücadele edip amaçlarına ulaşmayı başardılar. Hırslı, mücadeleci, sonuç elde eden bir oyun oynadılar. Mazowa Emmanel attığı iki golle takımının galip gelmesinde önemli rol oynarken, Ahmet coşkun da hırslı ve ateşleyici oyunu ile takımını sırtlayan oyuncuların başında geliyordu.

Oyunun ilk devresinde Yenicami, tek pozisyon bulmadı. Hatta, Lapta savunmasını zora sokacak tek bir hamlesi bile olmadı. Oyuna Kayalılar ve İbrahim’i ileride başlatmak gol noktalarındaki etkinliğini azalttı. Her ikisi de narin ve mücadele etmeyen oyuncular oldukları için fazla etkili olamadılar. Okan sakatlanıp oyundan çıkana kadar Erdinç orta sahayı iyi kontrol etti. Ancak Okan’ın sakatlanıp oyundan çıkması ile Erdinç geriye geçti ve orta sahaya genç Çağdaş alındı.

Yenicami oyundaki varlığını Massa oyuna girdikten sonra hissettirmeye başladı. Penaltı kazandı, pozisyon buldu ve rakip savunmaya zor anlar yaşattı. Ancak geliştirdiği ataklarda sonuca gidecek hamleleri yapamadı. Belki Massa oyuna başından başlamış olsaydı sonuç farklı olabilirdi.

Sezonun tamamlanmasına iki maç kaldı. Bundan sonra Yenicami’nin yapması gereken, gençlerine mümkün olduğu kadar görev vermesidir. Tecrübe her işin başında gelir. Örneğin Çağdaş geriye kalan iki maçta da görev almalıdır. Hatta ısrarla ortanın solunda oynatılmalıdır. İyi bir sol ayağı var ve bu takıma çok katkı yapacaktır. Kendisine görev verildiği andan itibaren çok iyi mücadele etti. Hacsan, Ömer, Enes gibi gelecek vadeden gençlerin, birlikte oynatılması ve bir birlerini daha iyi tanımaları gerekir.

Maçın hakemi Serkan Şimşek, benim beğendiğim hakemlerin başında geliyor. Fakat dünkü maçı çok iyi yönetemedi. Zorluk derecesi düşük olana bir maçta çok basit ve bariz hatalar yaptı. Bunun sonucunda tribünlerden gereksiz tepkiler almasına neden oldu. Penaltı kararı doğru bir karardı.

Sonuç olarak futbol adına çok da zevkli bir karşılama izleyemedik. Sonuç Lapta için önemliydi ve istediğini alarak amacına ulaşmış oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 800 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler