1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LALE HEYKELİ ÇÖPLÜĞÜN GÖLGESİNDE KALDI
 LALE HEYKELİ ÇÖPLÜĞÜN GÖLGESİNDE KALDI

LALE HEYKELİ ÇÖPLÜĞÜN GÖLGESİNDE KALDI

18 Mart’ta yapılması planlanan sekizinci lale festivali dolayısıyla Avtepe köy girişine Medoş lalesi heykeli monte edildi.

A+A-

 

 

Yenierenköy Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel Avtepe Medoş Lale Festivali için hazırlıklar başladı. 18 Mart’ta yapılması planlanan sekizinci lale festivali dolayısıyla Avtepe köy girişine Medoş lalesi heykeli monte edildi.

Avtepe Medoş Lale Festivali’ne her sene tüm Kıbrıs’tan çok sayıda ziyaretçi geliyor. Nesli tükenmek üzere olan Medoş lalelerini yerinde görmek isteyen birçok insan lalelerin fotoğraflarını çekmek için can atıyor. Bizler ise yapılan Lale heykellerini görüntülemek için durduğumuzda gördüğümüz manzara karşısında üzüldük. Heykelleri monte etmek için kazılan yerde ‘Çöp ve moloz dökmek yasaktır’ yazılı tabelanın altına dökülen çimento torbasının bulunası ve arkasında ise taş, ot ve çöp yığınlarının bulunması dikkatimizden kaçmadı. Avtepe köy girişinin festival hazırlığı gereksinimi olarak yol kenarlarında yapılan ot kesim çalışmasından kalan otların temizlenmemiş olmaması ve Avtepe yol güzergâhına bulunan Derince, Boltaşlı ve Gelincik köy yollarının temizlenmemiş olmaması vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler