1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LAĞIMLI SU
LAĞIMLI SU

LAĞIMLI SU

Sorunlarla boğuşan Başkent Lefkoşa bu kez “lağımlı su” tehdidi ile karşı karşıya geldi. Göçmenköy ve Taşkınköy sakinlerinin çeşmelerinden akan kirli ve kötü kokulu su büyük tedirginliğe neden oldu. Kimi kesimler sulara fosseptik suyu karıştı

A+A-

 

 

 

Sorunlarla boğuşan Başkent Lefkoşa bu kez “lağımlı su” tehdidi ile karşı karşıya geldi.  Göçmenköy ve Taşkınköy sakinlerinin çeşmelerinden akan kirli  ve kötü kokulu su büyük tedirginliğe neden oldu. Kimi kesimler sulara fosseptik suyu karıştığını iddia ederken, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, suya yalnızca toprak karıştığını ve bunun da patlayan birkaç boru hattı yüzünden meydana geldiği bilgisini verdi.

 

BÖLGE HALKI TEDİRGİN

Öte yandan Taşkınköy sakinleri, sular ile ilgili sorunun bir aydır var olduğunu ve büyük tedirginlikler yaşadıklarını belirtti. Birçok kişinin kaşıntı ve isal gibi sorunlar yaşadığını dile getiren bölge sakinleri, hiçbir yetkilinin konu ile ilgili olarak bölgeye gelmemesini de büyük bir sorumsuzluk olarak nitelendirdi. Gıdadan, temizliğe kadar her türlü konuda kullanılan suyun kirli olduğunun ortaya çıkmasını, ilgili kurumların ihmali olarak değerlendiren vatandaş, her konuda ihmalkâr olan Hükümeti, sağlıkları ile oynamak ile suçladı.

 

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’DE!

 

 

 

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler