1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LAĞIM SULARI BIKTIRDI
LAĞIM SULARI BIKTIRDI

LAĞIM SULARI BIKTIRDI

Hamitköy bölgesi kanalizasyon problemi nedeniyle ‘lağım’ sorunu yaşıyor. Hamitköy’de bulunan Ali Hocca Sokak’ta yaklaşık 6 aydır yola sızan lağım suları bölge insanını rahatsız ediyor. Bahse konu sokakta bulunan bir sitenin logarı

A+A-

        

 

“EN KISA SÜREDE KANALİZASYON ŞART!”

 

Hamitköy bölgesi kanalizasyon problemi nedeniyle ‘lağım’ sorunu yaşıyor. Hamitköy’de bulunan Ali Hocca Sokak’ta yaklaşık 6 aydır yola sızan lağım suları bölge insanını rahatsız ediyor.

Bahse konu sokakta bulunan bir sitenin logarından sızan lağım suları, kanalizasyon olmadığı için yola taşarak çevreye zarar veriyor. Her gün yüzlerce insanın ve aracın geçtiği sokakta, ayrıca bir anaokul ve huzurevi faaliyet gösteriyor.

Hamitköy bölgesinin yol çalışmasını yapan inşaat şirketi ise yağmurlardan dolayı kanalizasyon çalışmalarının durdurulduğunu, 10 gün sonra yeniden çalışmaların başlanacağını açıkladı.

 

KANALİZASYON ŞART!

Özellikle sokağın bir bölümünde biriken pis sular bölgeliye yaşamı zehir ediyor. Havaların ısınmasıyla lağım suların yakında kötü koku yayacağını dile getiren bölge sakinleri, sokakta oynayan çocukların sağlık açısından tehdit altında bulunduğunu dile getirdi.

Kanalizasyon çalışmalarının 2011 Aralık ayında bitmesi gerektiğini belirten bölge halkı, tek çözümün kanalizasyon yapımı olduğuna dikkat çekti.

Lağım suların aktığı siteden, mal sahibinin de bu sorundan dolayı rahatsız olduğu ve kendi imkanlarıyla bu atıkları temizlemeye çalıştığı belirtildi.

 

GERÇEK: “10 GÜNE KADAR ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR”

Hamitköy bölgesinin yol yapımını üstelenen Gerçek İnşaat Direktörü Savaş Gerçek, konuyla ilgili YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamada, yağmurların bitmesiyle kanalizasyon çalışmalarının başlanacağını vurguladı. Savaş Gerçek, söz konusu yerde başka kuyu olmadığı için taşmanın meydana geldiğini, havaların düzelmesi ile çalışmaların başlanacağını aktardı. Bölgenin kanalizasyon çalışmalarını şirket olarak kendilerinin yapması için Lefkoşa Türk Belediyesi’nden talepte bulunduklarını vurgulayan Gerçek, belediyenin kendilerine Ağustos ayına kadar ek süre verdiğini söyledi. Savaş gerçek, havalar düzeldiği zaman kanalizasyonun başlanacağını ve Ağustos ayında tamamlanacağını vurguladı.

 

Vatandaş ne dedi? Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 700 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler