1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUZEY KIBRIS'TA BİR İLK
KUZEY KIBRISTA BİR İLK

KUZEY KIBRIS'TA BİR İLK

Kuzey Kıbrıs tarihinde bir ilk yaşandı. Üç polis memuru görevi kötüye kullanmaktan yargılandı 2 AY HAPİS CEZASI ALDILAR Kuzey Kıbrıs tarihinde dün yine bir ilk yaşandı. Üç polis memuru görevini kötüye kullanmaktan dolayı yargılanarak 2 ay cezaevin

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs tarihinde bir ilk yaşandı. Üç polis memuru görevi kötüye kullanmaktan yargılandı

 

2 AY HAPİS CEZASI ALDILAR

 

Kuzey Kıbrıs tarihinde dün yine bir ilk yaşandı. Üç polis memuru görevini kötüye kullanmaktan dolayı yargılanarak 2 ay cezaevine gönderildi. 2011 yılında

Lise öğrencisi Kazım Rahvancıoğlu, ehliyetsiz bir şekilde araba kullanırken polis ekiplerine yakalandığını ve polis memurlarının kendisini ve yanındaki arkadaşı Ünal Cantürk’ü döverek küfür ettiklerini iddia etmişti. Rahvancıoğlu, polislerin dövmesi sonucu sağ kulak zarının patladığını ve arkadaşının da ağzından yaralandığını söyleyerek kendilerine polisler tarafından ağza alınmayacak küfürler ettiğini ve kendilerine silah çektikleri gerekçesi ile sanıklar aleyhine dava açmıştı.

Türker Samancıoğlu, Bülent Hapçı ve Uğur Karal isimli polis memurları dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıktı. Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı, huzurunda görülen karar duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Mustafa Atakara ve sanıkların avukatı Abdurrahman Şeref hazır bulundu.

Kararı okuyan yargıç Melek Esendağlı olayla sanıklar aleyhindeki hafifletici ve ağırlaştırıcı sebepleri okuduktan sonra zanlıların görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesini ağırlaştırıcı neden olarak belirtti. Esendağlı 3 polis memurunun aleyhlerine getirilen davalardan birlikte çekilmesi şartı ile 2 ay cezaevine gönderilmelerine emir verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2044 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler