1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUZEY KIBRIS TURKCELL YOLLARDA
KUZEY KIBRIS TURKCELL YOLLARDA

KUZEY KIBRIS TURKCELL YOLLARDA

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ileri teknoloji donanımlı test aracı, haftada ortalama 1.000 ile 1.200 kilometre yol yaparak, müşteri deneyimlerini bire bir yaşıyor! Şebeke kalitesini yerinde tespit ediyor

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell, müşteri deneyimini bire bir yaşamak ve şebeke kalitesini yerinde tespit etmek için test aracıyla her gün Karpaz’dan Yeşilırmak’a yol alıyor.
Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından yapılan açıklamada, test aracının, 2G ve 3 G şebekelerini ölçümleyecek ve raporlayacak özel yazılım yüklü cihazlarla donatılmış olduğu belirtildi; “Her hafta ortalama 1.000 kilometrenin üzerinde  yol yapılarak, müşterilerin yaşadıkları deneyimleri yerinde gözlemliyor, müşterilerden gelen talepler varsa inceleme yapıyor” dendi.

HEDEF KALİTELİ İLETİŞİM

“Kaliteli ve kesintisiz iletişim” hedefinin Kuzey Kıbrıs Turkcell açısından son derece önemli olduğu vurgulanan açıklamada, en son teknolojinin, hedeflenen yüksek kalite ile çalışıp çalışmadığının bu testlerle ölçüldüğü belirtildi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell uzmanları, “Saha istatistiklerini hem ofisten hem sahadan takip etme imkânı buluyoruz” diyerek, yollardaki test sonuçlarından elde edilen tecrübelerin, müşterilerin kaliteli iletişim ihtiyacını en üst seviyelere taşımak amacıyla kullanıldığına dikkat çekti.
Kuzey Kıbrıs Turkcell açıklamasında şu bilgilere de yer verildi:
“Test ekibimiz, bu alandaki uzmanlarımız ve test araçlarımız ile müşterilerimizin geribildirimlerini değerlendiriyor ve gerekli iyileştirmelerin hayata geçirilmesini sağlıyoruz. Bunun yanında,
müşterilerimizin bulundukları yerlerde testler yaparak, iletişim kalitesini kontrol ediyoruz.  Her hafta binlerce kilometre yol kat edilerek testlerimizi gerçekleştiriyor, Karpaz’dan Yeşilırmak’a ülkeyi tarıyoruz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 570 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler