1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUZEY KIBRIS TURKCELL, SOS ÇOCUKLARININ YANINDA
KUZEY KIBRIS TURKCELL, SOS ÇOCUKLARININ YANINDA

KUZEY KIBRIS TURKCELL, SOS ÇOCUKLARININ YANINDA

SOS Çocuk Köyü yönetimi, Kuzey Kıbrıs Turkcell’i ziyaret ederek katkılarına teşekkür etti

A+A-

 
 

Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da bakıma ve korunmaya ihtiyaç duyan çocukları aile ortamında geleceğe taşıyan SOS Çocuk Köyü yönetimi, Kuzey Kıbrıs Turkcell’i ziyaret ederek katkılarına teşekkür etti

 

 

 

SOS Çocuk Köyü Yönetimi, Kuzey Kıbrıs Turkcell’i ziyaret ederek, katkılarından dolayı teşekkür etti.
SOS Çocuk Köyü Yönetim Kurulu Asbaşkanı Hacer Çerkez, şu anda 230 çocuğa bakım ve destek verildiğini söyleyerek, “Kuzey Kıbrıs Turkcell bizlere her zaman destek veren çok önemli bir kurumdur, yeni yönetime, verilen destekler için teşekkürlerimizi iletmek adına geldik, bu önemli işbirliğinin devamını dileriz” dedi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca da SOS Çocuk Köyü’nün ülke için çok önemli ve saygı değer bir kurum olduğunu dikkat çekerek, “Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak biz SOS Çocuk Köyü’nün her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

230 Çocuğa Bakım
Ziyarete SOS Çocuk Köyü Yönetim Kurulu Asbaşkanı Hacer Çerkez ile birlikte üst düzey yetkililer Ahmet Atamer, Cemil Hafız ve Rahme Kavaz da katıldı.

SOS Çocuk Köyü Yönetim Kurulu Asbaşkanı Hacer Çerkez, çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:
“Şu anda 230 çocuğa bakım ve destek veriyoruz.  Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından himayeye alınan çocukları, SOS ailesi içinde geleceğe taşıyoruz. Tüm bu çalışmalarımızı, bireysel ve kurumsal bağışlarla yapabiliyoruz. Büyük firmalardan aldığımız ve devamlılığı olan yardımlar bizim için çok önemlidir. SOS Çocuk Köyü korunmaya muhtaç çocuklara aile temelli bakım vermektedir. Lefkoşa Çocuk Köyü’nde 12 Aile Evimiz vardır. Kuruluşlara bu evlerde yaşayan SOS Aileleri için ev sponsorluğu almaları önerilir. Bünyemizde bakım gören çocuklarımız için ise çocuk sponsorluğu almalarını öneriyoruz.

Gerek Aile Evi sponsorluğunun, gerekse çocuk sponsorluğunun spesifik miktarda sponsorluk ücreti vardır. Bu rakam ödenerek SOS Aile Evlerine veya çocuklarımıza sponsor olanlar, evde yaşayan aileye destek sağlıyorlar veya çocuklarımızın beslenme, temizlik, eğitim ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasına destek oluyorlar.

Derneğimiz bireysel bağışlar için de birçok farklı alternatif yaratmakla birlikte, son dönemlerde SMS bağış seçeneğini geliştirmiş ve kamuoyuna tanıtmıştır. Böylece duyarlı vatandaşlarımız SOS Çocuk Köyü’nün SMS bağış seçeneklerinden yararlanarak derneğimize destek verebilmektedirler. Gerek kurum ve kuruluşlardan gerekse bireylerden gelecek her tür bağış çocuklarımız için büyük önem teşkil etmektedir.”

 

“Kuzey Kıbrıs Turkcell de bizlere her zaman destek veren çok önemli bir kurumdur. Bugün burada yeni yönetime, verilen destekler için teşekkürlerimizi iletmek ve önümüzdeki dönemde Kuzey Kibris Turkcell tarafından SOS Çocuk Köyü Derneğinin projelerine verilecek destekleri görüşmek için geldik. Bundan sonrası için de bu önemli işbirliklerimizin devamı derneğimiz için büyük önem taşımaktadır.”


“İŞBİRLİĞİMİZ VE DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, profesyonel yapısı ile SOS Çocuk Köyü’nün ülke için çok önemli ve saygı değer bir kurum olduğuna dikkat çekti.
“Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak biz SOS Çocuk Köyü’nün her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” diyen Aybars Karaatmaca, toplumun geleceğine kazandırılan her çocuğun, çok önemli olduğunu söyledi.
Bilgili, kültürlü, sağlıklı ve çağdaş nesillerin yetişmesinde, hele de korunma ve özel bakım ihtiyacı olan çocuklarımızın ülkeye kazandırılmasında SOS Çocuk Köyü’nün önemini anımsatan Karaatmaca, “Böylesi onurlu bir süreçte Kuzey Kıbrıs Turkcell’e katkı imkanı verdiğiniz, bu manevi duyguyu ve güzelliği yaşattığınız için bizler teşekkür ederiz” dedi.

 

 

Bu haber toplam 508 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler