1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUZEY KIBRIS TURKCELL LİGE HÜZÜNLÜ BAŞLIYOR
KUZEY KIBRIS TURKCELL LİGE HÜZÜNLÜ BAŞLIYOR

KUZEY KIBRIS TURKCELL LİGE HÜZÜNLÜ BAŞLIYOR

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan erteleme isteyen Engelliler Spor Federasyonu’na ret cevabı gelirken, Kuzey Kıbrıs Turkcell sezonun ilk resmi maçını bugün saat 12.00’de Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda oynayacak

A+A-

 

 

Tekerlekli sandalye basketbolunu başlatan ve Engelliler Spor Federasyonu’nun kuruluşuna öncülük eden Mustafa Çelik’in vefatı engelli spor camiasında şok yaratırken, lig maçını ertelemek isteyen KKTCELL’e Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’ndan ret cevabı geldi.

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin 2011-2012 Sezonu açılış maçı olarak Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda oynanacak maç bugün saat 12.00’de başlayacak. KKTCELL, Cadbury Kent Engelli Yıldızlar’ı konuk edecek.

Maç öncesi anma töreninin yapılacağını belirten yetkililer tüm sporseverleri salona gelmeye ve takımı, böylesine zor bir günde desteklemeye çağırdı.

 

“ÇELİK’İ SEVENLER SALONA GELSİN”

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Engelliler Spor Federasyonu Yöneticisi ve Takım Sorumlusu Haluk Taşkınçay, Mustafa Çelik’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti ve “Camiamız çok değerli bir ağabeyini, başkanını kaybetti. Yokluğuna alışmak zor olacak” dedi.

Takım olarak morallerinin çok bozuk olduğunu, bu nedenle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na maçın ertelenmesi yönünde başvuruda bulunduklarını, ancak bu isteklerinin federasyon tarafından kabul görmediğini ve acılarını kalplerine gömüp maça çıkacaklarını söyledi.

Maç öncesinde Mustafa Çelik’i anmak için bir tören düzenleneceğini belirten Taşkınçay sözlerini şöyle tamamladı:

“Atatürk Spor Salonu’nun tadilatı nedeniyle maçımızı Girne’de oynamak zorunda kalıyoruz. Mustafa Çelik’i seven herkesin salona gelip takımımızı destekleyeceğini düşünüyoruz. Spora gönül veren herkesi Mustafa Çelik’in kurduğu bu takımı desteklemek üzere salona davet ediyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1005 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler