1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUZEY KIBRIS, ITB BERLİN 2012 TURİZM FUARI'NDA
KUZEY KIBRIS, ITB BERLİN 2012 TURİZM FUARINDA

KUZEY KIBRIS, ITB BERLİN 2012 TURİZM FUARI'NDA

Kuzey Kıbrıs’ın da tanıtıldığı, dünyanın en büyük ve prestijli turizm fuarlarından “ITB Berlin 2012 Turizm Fuarı” başladı.

A+A-
 

 Kuzey Kıbrıs’ın da tanıtıldığı, dünyanın en büyük ve prestijli turizm fuarlarından “ITB Berlin 2012 Turizm Fuarı” başladı. 
Almanya’nın başkenti Berlin’de Messe bölgesindeki dev fuar alanında bugün başlayan fuar, 11 Mart’a kadar devam edecek. Kuzey Kıbrıs’ın “Nord Zypren” adıyla temsil edildiği fuar nedeniyle birçok Kıbrıslı Türk turizmci Berlin’de bulunuyor. 
Bu yıl 46.’sı düzenlenen fuarda Kuzey Kıbrıs’ın Bellapais Manastırı konseptiyle hazırlanan 169 metrekarelik standında, standı oluşturan Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı yanında sektördeki sivil toplum örgütlerinin ve bazı özel girişimcilerin de masaları yer alıyor. 

KUZEY KIBRIS STANDI
ITB Berlin 2012 Turizm Fuarı’ndaki Kuzey Kıbrıs standı, Bellapais Manastırı konseptiyle ve Kıbrıs Türk mimarisini yansıtan zengin görsellerle otantik bir stant olarak hazırlandı. Sedir köşesi de yer alan stantta, toplantı ve çalışma odaları, mutfak ve depo da bulunuyor.

Kuzey Kıbrıs standında “Nord Zypern” adıyla bakanlık masası yanında “özel ilgi turizmi, KITSAB, KITOB, Res-Bir, KITREB, Karpaz Eko Turizm Birliği, Sağlık Turizmi (YDÜ), Golf Turizmi (Korineum Golf), Antik Mağusa, Acapulco Hotel, Nuh’un Gemisi Otel, Dizayn 74 ve Oza Kahve” masaları yer alıyor.

BADEM MACUNU… HELLİMLİ BÖREK…

Ziyaretçilere, Kıbrıs Türk kültürünü yansıtan yiyecek ve içeceklerden badem macunu, hellimli bidda, çitlembikli bidda, gül şurubu, sumada ve Brandy sava ikram ediliyor.
“Dizayn 74”, kil ve seramik malzemeleriyle standa otantik kap ve eşyaların üretimini sergiliyor.
Oza Kahvesi ise halk dansları kıyafetli bir genç kızla kahve ikram ediyor.

ZEYTİN DALIYLA TÜTÜTME 
Kuzey Kıbrıs standına, halkoyunları kıyafetleriyle yer alan iki kız öğrenci, buhurdanlıkta zeytin dalı ve yaprağı yakıyor.

ITB BERLİN
Bu yıl, 46’ncısı düzenlenen ITB Berlin Turizm Fuarı, Londra WTM Turizm Fuarı ile birlikte dünyanın en prestijli turizm fuarı kabul ediliyor. 160 bin metrekarelik alana kurulu fuarı her yıl ortalama 170 bin kişi ziyaret ediyor. Fuarda geçen yıl 11,163 katılımcı yer almıştı.
Fuar 7-11 Mart tarihlerinde 10.00-18.00 arasında sektör temsilcileri ve profesyonellere; 10-11 Mart tarihlerinde ise halka açık olacak.

180 Ülke 
ITB Berlin Turizm Fuarı'nda 180 ülkeden, tur operatörleri, oteller, uçak şirketleri, online rezervasyon yapan internet siteleri başta olmak üzere 11 bin 163 firma, kuruluş, bakanlık, yerel yönetim ve turizm örgütü yer alıyor. 2012 sezonuna yönelik sözleşmelerin imzalandığı ve aslında borsa niteliğinde olan fuar, turist kabul eden şirketlerle, turist gönderen tur operatörlerinin pazarlıklarına sahne olacak.
Almanya'nın Başkenti Berlin'deki Messe adı verilen fuar alanı toplam 160 bin metre karelik 26 salondan oluşuyor. İlk üç günü yalnızca turizm profesyonellerine, son iki günü de tatilcilere açık olan fuarı 110 bini turizm profesyoneli olmak üzere yaklaşık 170 bin kişinin gezmesi bekleniyor.
Çok sayıda konferans, panel, açık oturumun düzenleneceği dünyada turizm sektörünün geleceğine ilişkin bildirilerin sunulacağı ITB Berlin Fuarı'nda bu yıl eskiden olduğu gibi, turizmin çeşitli alanlarına ilişkin ihtisas salonları da bulunuyor. 

 

 

 

 

Bu haber toplam 767 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler