1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUZEY KIBRIS 'HOKEY' İLE TANIŞIYOR
KUZEY KIBRIS HOKEY İLE TANIŞIYOR

KUZEY KIBRIS 'HOKEY' İLE TANIŞIYOR

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, TC Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan ve Başkan Yardımcısı Sertaç Özinal’ı kabul etti

A+A-

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Türkiye Cumhuriyeti (TC) Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan ve Başkan Yardımcısı Sertaç Özinal’ı kabul etti.

Kabulde, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu ve Spor Dairesi Koordinatörü Süleyman Göktaş da hazır bulundu.

KARAKAN

Sadık Karakan kabulde yaptığı konuşmada, kendisinin Türkiyeli, Federasyon Başkan Yardımcısı’nın ise Kıbrıslı Türk olduğunu belirterek, Kıbrıs’ta hokey konusunda neler yapılabileceğini görmek ve bu sporu ülkeyle tanıştırmak istediklerini söyledi.

Dünyada futboldan sonra en fazla takip edilen sporlardan biri olarak hokeyin KKTC’ye getirilmesi için ellerinden gelen katkıyı, gerek eğitim gerekse malzeme ve altyapı olarak vermeye hazır olduklarını dile getiren Karakan, KKTC’ye uygulanan ambargonun arık spor konusunu içermemesi konusunda lobi çalışmalarının başlatılması gerektiğini söyledi.

Avrupa Hokey Federasyonu nezdinde bu çalışmaların başlatıldığının altını çizen Karakan, konunun dünyanın her ülkesiyle paylaşılması gerektiğini ifade etti.

DÜRÜST

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst de Türkiye’den bir federasyonun KKTC’de olmayan bir spor branşını hayata geçirme isteği ve her türlü desteği vermeye hazır olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 593 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler