1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUZEY KIBRIS 'EKMEK KAPISI'
KUZEY KIBRIS EKMEK KAPISI

KUZEY KIBRIS 'EKMEK KAPISI'

Yunanistan’daki ekonomik kriz nedeniyle Güney Kıbrıs’a gelen Yunan vatandaşları, iş bulamayınca bu kez ekmek parası için Kıbrıs’ın kuzeyini seçti KELİN MERHEMİ OLSA… Yunanistan’daki büyük ekonomik kriz nedeniyle iş bul

A+A-

 

Yunanistan’daki ekonomik kriz nedeniyle Güney Kıbrıs’a gelen Yunan vatandaşları, iş bulamayınca bu kez ekmek parası için Kıbrıs’ın kuzeyini seçti

 

KELİN MERHEMİ OLSA…

 

Yunanistan’daki büyük ekonomik kriz nedeniyle iş bulmak için ülkelerinden ayrılıp Güney Kıbrıs’a giden Yunan vatandaşlarının, Güney Kıbrıs’ta da iş bulamayınca para kazanmak için Kıbrıs’ın kuzeyine geçtikleri ve ev ev dolaşarak küçük çapta ticaret yaptıkları iddia edildi.

Mağusa’nın  Aşağı Maraş bölgesinden  Yenidüzen’e ulaşan çok sayıda vatandaş, Yunanlı olduklarını söyleyen bazı kadınların dün, gün boyunca kapı kapı gezerek elişi masa örtüsü ve Lefkara İşi dantel sattıklarını söyledi.

Vatandaşlar, kadınların satış yapmak için kapılarını çaldığını, İngilizce ve Yunanca konuştuklarını, sohbet ettiklerini ve bazılarının ise satılık mallardan aldığını söyledi.

Yenidüzen’e konuşan bir vatandaş, 45-50 yaşlarındaki bir kadınla muhatap olduğunu, kadının bir süre önce eşi ile birlikte iş bulmak ve Yunanistan’daki 7 çocuğunun nafakasını çıkarmak için Güney Kıbrıs’a geldiklerini, ancak Güney Kıbrıs’ta Sri Lanka, Pakistan ve Filipinler’den gelenler nedeniyle iş bulamadıklarını anlattığını belirtti.

 

İŞ YOK

Ayni kadının, iş bulmak umuduyla binlerce kişinin Güney Kıbrıs’a geldiğini anlattığını da belirten vatandaş, Yunanca konuşan kadının durumuna üzüldükleri için el çantası içinde getirdiği masa örtülerinden bir tanesini satın aldıklarını ifade etti. Yunanlıların, iş bulmak için İstanbul’a akın ettikleri de belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1203 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler