1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUZEY KIBRIS DOKUZUNCU SIRADA
KUZEY KIBRIS DOKUZUNCU SIRADA

KUZEY KIBRIS DOKUZUNCU SIRADA

NF-Board’a üye 66 takımın yer aldığı ülke puanları güncelledi ve “Men’s Football Non-FIFA Ranking” sıralamasının son hali kesinleşti.

A+A-

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

5’inci VIVA World Cup turnuvası geçtiğimiz Cumartesi günü oynanan klasman, üçüncülük ve final karşılaşmaları ile tamamlandı. KKTC A Milli Futbol Takımı’nın finalde kaybederek ikinci olduğu turnuvanın ardından NF-Board’a üye 66 takımın yer aldığı ülke puanları güncelledi ve “Men’s Football Non-FIFA Ranking” sıralamasının son hali kesinleşti.

 

İLK SIRADA PADANİA

2006 yılından bu yana 5 kez oynanan bu turnuvayı 3 kez kazanma başarısı gösteren Padania, 2530 puanla ilk sırada yer alıyor. Padania’nın oynanan son turnuvaya katılmamasına rağmen sıralamadaki yeri değişmezken, bir süre önce FIFA tarafından kendi üyeleriyle özel maç yapabilme izni alan Kosova 2403 puanla ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sırada ise turnuvaya katılmayan bir ekip olan Guadeloupe, 2371 puanla bulunuyor.

 

KUZEY KIBRIS 9’UNCU SIRADA

Son olarak Almanya’da 2006 yılında gerçekleştirilen FIFI Wild Cup’a katılan KKTC A Milli Futbol Takımı, düzenlenen 4 VIVA VIVA World Cup turnuvasına katılmamıştı. Buna rağmen son turnuvada elde edilen ikincilikle Kuzey Kıbrıs sıralamada 2259 puanla 9’uncu sırada yer aldı. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Kürdistan’ın yükseliş göstererek 2346 puanla 5’incilikte yer aldığı sıralamada, turnuvaya katılan diğer bir takım Zanzibar elde ettiği 3’üncülükle 2268 puanla 7’nci sırada yer aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 448 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler