1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUZEY KIBRIS?
KUZEY KIBRIS?

KUZEY KIBRIS?

Egemen Bey iki kamera görünce hızını alamıyor. Katıldığı bir televizyon programında “Türkiye'den sinyal bekleyen birçok ülke var. KKTC'yi tanımak ve diplomatik ilişkiler kurmak için bizden haber bekleyen birçok ülke var. Rumlar ayağını denk alsın

A+A-

 

 

 

 

Egemen Bey iki kamera görünce hızını alamıyor. Katıldığı bir televizyon programında Türkiye'den sinyal bekleyen birçok ülke var. KKTC'yi tanımak ve diplomatik ilişkiler kurmak için bizden haber bekleyen birçok ülke var. Rumlar ayağını denk alsın” deyiverdi yine durup dururken.

Mübarek sanki köy meydanında kızının “kısmetlerini” sayıp döken baba gibi! “Ne mimarlar, ne mühendisler istiyor bizim kızı, sıraya girdi hepsi!” havasında. Duy da inanma!

E koskoca AB Bakanı! “Sayıver hele kimmiş o sıraya giren ülkeler” diye sorsan bozum olacak.

 “Tanımak için sıraya girdiler” dediğin KKTC’nin Dışişleri Bakanı bile “kimsenin tanıyacağı da tanıtacağı da yok” diyorken nereden çıktı şimdi durduk yerde bu temcit pilavı, anlayan beri gelsin.

Velev ki öyle, BM Güvenlik Konseyi kararını iplemeyen gözü kara bilmem kaç tane ülke sıraya girmiş, Türkiye’nin sinyalini bekliyor… E çaksana kardeşim sinyali? Vazgeçtim öyle anlı şanlı tanımadan, açtırsana üç beş temsilcilik “Lefkoşa’nın kuzeyinde”?

Hayır, Türk’ün Türk’e propagandasıyla gaza gelip bunların cidden KKTC’yi tanıtmak gibi bir politikaları olduğuna inanan garibanlara üzülüyorum. Yazıktır, kafa bulmayın şuncağızlarla.

Az önce özellikle “Lefkoşa’nın Kuzeyinde” dedim. Şimdi kalkıp da “vay anam KKTC demeye dili varmıyor” falan demesin kimse! “Koskoca” Turizm Bakanlığınızın diyemediğini şu gariban Sinan nasıl desin?

“Tanıtıyorlar” ya hesapta, bilmem kaç milyon harcayıp İngiltere’ye inip kalkan uçakları giydiriyorlarmış şimdi. Ama nasıl? Ne yazıyorlar uçakların üzerine biliyor musunuz?  “KKTC” değil… “Kuzey Kıbrıs”!

Nedir annem o Kuzey Kıbrıs? Yazsana şu uçakların üzerine anlı şanlı KKTC diye yazabiliyorsan?

Allah muhafaza başta CTP Hükümeti olsa ve kalkıp uçakların üstüne “Kuzey Kıbrıs” diye yazmaya kalksa kıyameti koparırlardı: “Bunların dili KKTC demeye bile varmıyor” diye…

E buyurun? İktidarda “KKTC’yi tanıtmaya yeminli” UBP yok mu?

Nedir a oğlum bu kepazelik? Neresidir o “Kuzey Kıbrıs” dediğiniz yer?

Yok mu bunun üzerinde “sonsuza kadar yaşayacak bir devlet” ve “o devletin bir adı?”

Yıllardır CTP’ye küfürler savuranlar dillerini mi yuttu o “Kuzey Kıbrıs” yazılı uçakları görünce de tek satır yazmaz hiç kimse?

Hayır, 15 Kasımlarda gözlerinizi devire devire yeminler ederken tek ayağınızı havaya mı kaldırıyorsunuz anlamadım gitti? E olmaz ama bu kadar!

* * *

Geçen hafta Kıbrıs’taydım, oturdum Girne’deki Simit Dünyası’na laflıyorum sağla solla…

Nerelisin? Hatay’lıyım, Urfa’lıyım diyenler gırla.

Takılıyorum efendilere “Bu Hatay dediğiniz yer Kıbrıs’ın neresine düşüyor” diye. Hani trafik soldan akmasa, etrafta üç-beş şerbetli Kıbrıs aksanı duyulmasa hakikaten Türkiye’de olduğunuzu düşüneceksiniz… İşgal edilemeyen tek yer Kıbrıslı Türklerin ruhu-yüreği artık. O da öylesine yorgun, öylesine örselenmiş ki… Ha pes etti ha edecek…

Yarın nüfus sayımı var adada. 2011 yılında üstelik küçücük bir adanın yarısını eve kapatmadan saymayı beceremeyen maskaralığa bir kez daha tanık olacağız. BM gözetiminde yapılacakmış sayım. BM gözetmenlerinin işi hayli zor! Şaşırıp kalacaklar bir toplumun kendi coğrafyasında nasıl olup da böyle azınlık kalabildiğine...

* * *

Bugün CTP Gençlik Örgütü 11. Olağan Kurultayı var. Gençlik Örgütü Başkanı Sevgili Haşim Kiracıoğlu yaşı gereği, görevi kendisinden daha genç bir arkadaşına devredecek. “Meydanlarda yetişmiş” bir genç siyasetçidir Kiracıoğlu. CTP bu değerli gencin birikim ve enerjisinden şimdi yepyeni alanlarda yararlanacaktır eminim. CTP Gençlik Örgütü 11. Olağan Kurultayı’nı selamlıyor, sevgili Haşim’e siyasi hayatının bu yeni evresinde daha büyük başarılar diliyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1938 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler