1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUTLU ADALI ANILDI
KUTLU ADALI ANILDI

KUTLU ADALI ANILDI

Araştırmacı, yazar Kutlu Adalı, katledilişinin 16’ncı yılında mezarı başında anıldı 16 YIL OLDU… YENİDÜZEN Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaparken, 6 Temmuz 1996 yılında evinin önünde öldürülen Kutlu Adalı, katledilişinin 16’ncı yıl

A+A-

Araştırmacı, yazar Kutlu Adalı, katledilişinin 16’ncı yılında mezarı başında anıldı

16 YIL OLDU…

 

 

YENİDÜZEN Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaparken, 6 Temmuz 1996 yılında evinin önünde öldürülen Kutlu Adalı, katledilişinin 16’ncı yılında ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı. 16 yıl önce öldürülen Kutlu Adalı için YENiDÜZEN Gazetesi ve Kutlu Adalı Vakfı tarafından düzenlenen anma töreni dün saat 10.00’nda Lefkoşa Mezarlığı’nda Kutlu Adalı’nın mezarı başında yapıldı. Anma töreninde konuşan YENiDÜZEN Gazetesi Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı, “Yazıları ve fikirleriyle bugün yaşadığımız sıkıntıları analiz etmiş, sopayı da sıpayı da bize söylemişti” diyerek başladığı konuşmasına, “Adalı’yı katleden zihniyet halen daha özgürlükleri, demokrasiyi karartmaktadır” dedi.
Cenk Mutluyakalı, Adalı cinayetinin faili meçhul kaldığını ama bu cinayeti dayatan zihniyetin bilindiğini söyledi.

YORGANCIOĞLU: KARANLIK GÜÇLERE KARŞI ÇIKTIĞI İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ

Mutluyakalı’nın ardından anma töreninde konuşma yapan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu da, “Adalı, karanlık güçlere karşı çıktığı için öldürüldü” diyerek, “Bugünlere gelineceğini bildiği için, demokrasiyi katletmek isteyenlere karşı çıktığı için öldürüldü” diye vurguladı. Yorgancıoğlu, ağır aksak giden demokrasinin ortadan tamamen kaldırılmak istendiğine dikkat çekerek, “Demokrasiyi ayaklar üstünde durdurmalıyız. Anayasa’nın uygulanması için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bugünün aydın insanları olarak bu görevleri başaracağız” ifadelerinde bulundu.“Kıbrıs Türk halkını ileriye taşıyacak, barışı armağan etmek isteyen herkese görev düşer” diyen Yorgancıoğlu, “En acil görev demokrasinin ayaklarının üzerinde durdurulmasıdır. Devlet mafya ilişkileri ortadan kaldırılmalı, barış mücadelesi verilmelidir”  diyerek sözlerini noktaladı.

FAİLİ MEÇHUL CİNAYET KALDI

Kutlu Adalı’nın eşi ve Kutlu Adalı Vakfı Başkanı İlkay Adalı da anma töreninde yaptığı konuşmada, “16 yıl oldu ve ne yazık ki faili meçhul bir cinayet olarak kaldı. Musa Anter’in tetikçisinin 20 sene sonra ortaya çıkması bizi umutlandırmıştır” diyen İlkay Adalı, cinayetin aydınlanması için yetkilerden girişimde bulunmasını istedi.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 790 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler