1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. “Kutlamayı cennetten yapacağım”
“Kutlamayı cennetten yapacağım”

“Kutlamayı cennetten yapacağım”

20 yılda 37 ameliyat geçiren buna karşın doktorların umudunu kestiği taraftar, ötenazi öncesi takımını son kez izlemek için ölüm randevusunun tarihini erteledi.

A+A-

 

Tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa yakalanan ve bundan dolayı da ötenazi kararı alan Lorenzo Schoonbaert isimli Club Brugge taraftarına, takımının Mouscron ile oynadığı son maç öncesi unutulmaz bir veda hazırlandı. 20 yılda 37 ameliyat geçiren buna karşın doktorların umudunu kestiği taraftar, ötenazi öncesi takımını son kez izlemek için ölüm randevusunun tarihini erteledi.
Sahaya kızı Dina ile Beşiktaş'ın rakibi Brugge'un Mouscron ile yapacağı maç öncesi stada gelen 41 yaşındaki taraftara Jan Breydel tribünlerini tamamen dolduran 20 bin kişi büyük destek verdi. Kızıyla statta dolaşan ve taraftarlara el sallayan Lorenzo için de "Asla Yalnız Yükümeyeceksin" pankartı açıldı.
Maçı da özel loca da kızıyla birlikte izleyen Lorenzo, takımının Mousron'u 3-0 yenip liderliğini sürdürmesi üzerine de gözyaşlarını tutamadı ve "Son hayalim de gerçek oldu. Huzur içinde ölebilirim. Kutlamayı cennetten yapacağım” dedi.
Maçtan bir gün sonra da ailesi Facebook’tan bir açıklama yaparak, Lorenzo’nun yaşamına zehirli iğne ile son verildiğini duyurdu.

Bu haber toplam 841 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler