1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUTALMIŞ: “ERCAN İHALESİ SORU İŞARETLERİYLE DOLU”
KUTALMIŞ: “ERCAN İHALESİ SORU İŞARETLERİYLE DOLU”

KUTALMIŞ: “ERCAN İHALESİ SORU İŞARETLERİYLE DOLU”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış, “Kıbrıs Türk halkına ait kurumların özelleştirme adı altında peş keş çekilmesine karşı olduklarını” belirtti.

A+A-Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış, “Kıbrıs Türk halkına ait kurumların özelleştirme adı altında peş keş çekilmesine karşı olduklarını” belirterek, geçen hafta sonuçlanan Ercan Havalimanı ihalesinde de birçok soru işaretleri olduğunu savundu.
TDP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre Kutalmış, halkın öz varlıklarının tek tek elden çıkarıldığını, DAÜ ve Ercan’ın ardından sırada Elektrik Kurumu ve Telekomünikasyon Dairesi’nin bulunduğu görüşünü ifade ederek, “Kıbrıs Türkü’ne ait olan kurumların bir bir devredilmesi ile Kıbrıs Türkü öz yurdunda asalak durumuna düşürülecektir” dedi.
İhaleye katılan firma sayısının Başbakan tarafından açıklanandan farklı olduğunu savunan Kutalmış, Havalimanı yapım ve işletmesinde uluslararası tecrübe ve üne sahip olan bazı büyük TC firmalarının Ercan ihalesine teklif vermemesinin de soru işareti taşıdığını kaydetti.


Bu haber toplam 544 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler