1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kusura bakmayın...
Kusura bakmayın...

Kusura bakmayın...

Kimse kusura bakmasın ama kabahatin büyüğü bizdedir. UBP’nin bu denli hoyratça davranmasının tek sorumlusu biziz. Biz kendi çekirdek ailemizin çıkarı için ciğeri beş para etmeyen insanların peşinde koştukça hiçbirşey düzelmez. Ne bu çılgınlık. Tam

A+A-

 

Kimse kusura bakmasın ama kabahatin büyüğü bizdedir. UBP’nin bu denli hoyratça davranmasının tek sorumlusu biziz. Biz kendi çekirdek ailemizin çıkarı için ciğeri beş para etmeyen insanların peşinde koştukça hiçbirşey düzelmez.

Ne bu çılgınlık.

Tam üç aydır delege yemekleri yapılıyor.

Yemeklerin biri bitiyor, öteki başlıyor. Önce “iftar yemekleri” ile başlandı, ardından “delege yemekleri” ile devam etti, şimdi de buna “zafer yemekleri” eklendi.

Geçen hafta Güzelyurt’ta neredeyse her gece yenildi, içildi.

Peki bu yemeklerin paralarını kim ödedi?

Bu yemekler, bu içkiler kimin cebinden ödendi?

Partiden olamaz çünkü bu partinin bir etkinliği değil, parti içi bir yarışa dönüktür.

Yemeği yiyenler de ödemediğine göre kim ödedi?

Güzelyurt seçimleri bitti, şimdi sırada Mağusa, Girne ve Lefkoşa var. Buralardaki delegeler şimdiden sirke içmeye başladı bile. Nasılsa Güzelyurt’u gördüler. Benzeri durumu onlar da yaşayacak.

Güzelyurt seçimlerinde 650’ye yakın delege oy kullandı. Salonda da binden fazla insan vardı. Bunu anlattığım bir arkadaş bana “o da birşey mi, Hamitköy’de 6 kurultay delegesini seçmek için 350 kişi oy kullandı. Bu ara herkes UBP’li oldu.

Çocuğuna iş sözü alan UBP bayrağını kapıp koşuyor.

Durum, vaziyete bakar mısınız?

Sonra da UBP ülkeyi hoyratça ve hovardaca yönetiyor dersiniz.

E kusura bakmayın siz peşlerinde koşar, ellerini-eteklerini öperseniz onlar da istediklerini yaparlar.

***

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu önceki gün sevgili Hüseyin Ekmekçi’ye anlatıyor : “Ben başarılı bir genel sekreterim. 2 yıl içinde partinin 800 milyar TL borcunu ödedim. Ayrıca yeni merkez binamızın parasını hazır ettim, yakında temelini atacağız. Seçime de en hazır partiyiz”.

Ben merak ediyorum bu ülkede siyasi partilerin gelirleri ve giderleri şeffaf değil mi?

Hasipoğlu’nun 2 yılda bu kadar parayı nereden bulduğunu açıklaması gerekmez mi?

İki yıl önceki parti piyangosunun çekilişini bile yapamayan bir parti nasıl olur da bu 2 yıl içinde 800 milyar borç öder, nereden baksanız  merkez binası için 2-3 trilyonu hazır eder ve yine seçim için 3-5 trilyonu bir kenara koyar?

Bu ülkede bunları sorgulayacak, UBP’ye “NEREDEN BULDUN” diyecek bir babayiğit çıkmayacak mı?

***

UBP bu işleri rahat rahat yürütüyor. Çünkü en küçük bir çıkarı için bütün çıkarcılar arkasında koşuyor. Çocuğuna iş sözü alan, kamu bankasından kredi bekleyen, iskandan arsacık uman, olmayacak işinin kulpuna uydurularak olmasını sağlamaya çalışan, kısacası kendi kişisel çıkarı için arkalarında koşan yüzlerce, binlerce insan var.

Öyleyse kimse kusura bakmasın ama kabahatin büyüğü bizdedir. Biz el-etek öpmeye gönüllüysek onlar da öptürmeye devam edecek, bu arada da malı götürecek.

Bu düzeni UBP kurdu. Bu doğru. Ama Kıbrıs Türk halkının bu zayıf yapısı sayesinde beslenerek bugünlere kadar geldi.

Şimdi artık doruğa ulaştı.

Dün düzenden beslenenler daha azdı. Giderek bu sayı artıyor. Aynı zamanda da kanıksanıyor.

Yani kızına, oğluna iş sözü verildi diye el-etek öpenler artık ayıplanmıyor. Tersine bunu yapmayanlar “bak o becerdi kızını işe koydurdu, ya sen” diye azarlanıyor.

Böyle bir düzende de UBP kurultay kavgasında bütün kirli çamaşırlar ortaya dökülüyor.

Devlet olanakları bir partinin emrinde tepe tepe kullanılıyor. Devletin televizyonu bütün gün ilçe kongresini canlı olarak yayınlıyor. Devletin bütün bürokratları parti militanı gibi o köy örgüt seçimi senin, bu benim ha babam geziyor. İlçe kongrelerinde boy gösteriyor.  

Ama bütün bunlara aldıran yok.

Varsa, yoksa kim kimi destekliyor, kim kimin adamı, kurultayda kim seçilecek, kim bakanlıktan alınacak, onun yerine kim atacak, bu bakan gelince kimler müşavir ordusuna katılacak ve onların yerine kimler atanacak.

Öyleyse yenilsin, içilsin, nasılsa bir yerlerden ödeniyor.

Ama unutmayın bu faturayı günü geldiğinde hep beraber ödeyeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1079 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler