1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KURUOVA’DA ÇEVRE FELAKETİ'
KURUOVA’DA ÇEVRE FELAKETİ

'KURUOVA’DA ÇEVRE FELAKETİ'

Sahir, "Yapılan yanlışlar, ihmaller ve ihlaller sadece doğanın değil, insanların da tahammül sınırlarını aştı"

A+A-

 

 

Yeşil Barış Hareketi (YBH) Başkanı Doğan Sahir, Kuruova köyünde, “Çevre Yasası”na ve “imara aykırı” ve izinsiz olarak kurulan yağ değirmeninin İskele Kaymakamı ile İçişleri Bakanı’nın özel imtiyazı ile çalıştırılmaya ve çevreyi kirletmeye başladığını belirtti.

Sahir yazılı açıklamasında, konunun köy sakinlerince, birçok kez ilgili makamların bilgisine getirilmiş olmasına rağmen yağ değirmeninin izinsiz olarak faaliyete başladığını ve büyük rahatsızlıklara neden olduğunu ifade etti.

Sahir, “Yapılan yanlışlar, ihmaller ve ihlaller sadece doğanın değil, insanların da tahammül sınırlarını aştı. Yetkililerin silik, kayıtsız ve usulsüz tavırları ülkede adeta anarşiyi körüklemektedir” ifadelerini kullandı.

“Doğayı tahrip etmeye, her yeri yağmalamaya, kirletmeye, toprağımızı ve suyumuzu zehirlemeye, atıkları etrafa atmaya, yasalara tecavüz etmeye, alışkanlık kazandık. Bunların, resmi gözler seyrederken, hatta onlar göz kırparken yapılıyor olması kabul edilemezdir” diyen Sahir, YBH’nın çevreye yapılan saldırıların ve tahribatların durdurulması için yıllardır mücadele verdiğini de hatırlattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 702 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler