1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KURULTAY' SONRASI NE OLUR?
KURULTAY SONRASI NE OLUR?

'KURULTAY' SONRASI NE OLUR?

Eski Bakan, eski milletvekili Süha Türköz, bugün yapılacak UBP kurultayı öncesinde yaşananları, UBP’nin durumunu ve kurultay sonrası yaşanabilecekleri Yenidüzen’e değerlendirdi “UBP RAYDAN ÇIKMIŞ, KONTROLSÜZ BİR TREN” R

A+A-

 

Eski Bakan, eski milletvekili Süha Türköz, bugün yapılacak UBP kurultayı öncesinde yaşananları, UBP’nin durumunu ve kurultay sonrası yaşanabilecekleri Yenidüzen’e değerlendirdi

 

“UBP RAYDAN ÇIKMIŞ, KONTROLSÜZ BİR TREN”

 

“Ben şu anda UBP’yi raydan çıkmış kontrolsüz bir trene benzetiyorum. İçinde kimse ne yapacağını bilmiyor. Güven, istikrar yok. Bu yapı içerisinde bakanın da, milletvekilinin de ne yaptığı belli değil. Ben bunu yapısal bozukluğa bağlıyorum”

 

 “Müdahaleyi de sınıflara ayırmamız lazım. Müdahale herhangi bir konu hakkında fikir beyan etmek mi, yoksa gelip bir fiil o olayın içinde yer almak mıdır? Benim gördüğüm Türkiye’nin hareketleri müdahaleden çok konu hakkında düşüncelerini ifade etmektir ama Sayın Cumhurbaşkanı’nın hareketleri müdahaledir, daha ciddi bir müdahaledir”

 

 

“%58 Küçük, %42 Kaşif’in almasını bekliyorum. Bu farklı bir kurultaydır, onun yansımasını göreceğiz. Taraflardan biri Derviş Bey’dir ve onun da bir gücü vardır, kendisi 30 sene partiye hükmetmiş bir başkandır ve bunu yabana atamazsınız”

 

haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 885 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler