1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KURULTAY' MAHKEMELİK
KURULTAY MAHKEMELİK

'KURULTAY' MAHKEMELİK

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Ahmet Kaşif,” hukukçularının Pazar günü gerçekleştirilen Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlık seçiminde yaşanan tüzük ihlalini yargıya taşımak üzere başlattıkları çalışmaları sürdürdüklerini” belirtti. Kaşif

A+A-

 

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Ahmet Kaşif,” hukukçularının Pazar günü gerçekleştirilen Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlık seçiminde yaşanan tüzük ihlalini yargıya taşımak üzere başlattıkları çalışmaları sürdürdüklerini” belirtti.

Kaşif “ Bayram nedeniyle bir gecikme yaşanacak olsa da hukukçuların, hükümetin varlığı ile Meclis çalışmalarını da yakından ilgilendiren böylesi önemli  bir konunun sürüncemede kalmaması, yargının en erken zamanda karar verebilmesi için yoğun çaba harcadıklarınıi” ifade etti.

Ahmet Kaşif açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayın İrsen Küçük, Divan Başkanı olan Bakan arkadaşımıza baskı yaparak  tüzüğümüzü ihlal eden bir  karar açıklatmıştır.Bunu kabullenmemiz asla söz konusu olamaz. Sayın Küçük’ün gerçeği kabullenmemesi  nedeniyle partimizin ve halkımızın çıkarları için hakkımızı yargıda arayacağız.

Sayın Küçük’ün  Ulusal Birlik Partisi tüzüğü çok açık bir şekilde ilk turda kurultay üye sayısının salt çoğunluğunun oyunu alan adayın Genel Başkan seçilebileceğini , aksi takdirde bir hafta sonra yeni tur oylamaya gidileceğini  hükme bağlamasına rağmen bundan kaçması partimiz ve demokrasimiz adına üzüntü vericidir.

Sayın Küçük hala UBP’ye zarar veriyor, hala açıklamaları ve davranışları ile partimizi yıpratıyor.

Medyamıza da geniş bir şekilde yansıdığı üzere hukukçuların genelinin görüşü UBP tüzüğünün açık olduğu ve ikinci tur oylamanın yapılması zorunluluğu bulunduğu yönündedir.

Sayın Küçük’ün hala yazılanlara, yapılan yorumlara ve değerlendirmelere rağmen delegenin  iradesini yeniden ortaya koymasına fırsat vermekten kaçmaya çalışması hiç bir şekilde UBP ve ülkenin çıkarları ile örtüşmemektedir.

Daha önceleri de belirttiğimiz üzere Ulusal Birlik Partisi’nin ivedilikle yapması gerekenler vardır.UBP, parti içinde birlik,beraberlik sevgi ve saygıyı yeniden tesis etmeli, ülkede yeni bir güven ortamı oluşturmalı, yeni bir vizyon ve dinamizimle halkın sorunlarını ele alarak çözüme kavuşturmalıdır. Aksi takdirde partimizi zor günler beklemektedir.

Ben ve arkadaşlarım UBP ve ülkenin sorunlarını aşmak  için yola çıktık. Bizler,halkımıza, partililerimize, hak ve adalete güvenerek yolumuzda ilerlemekte partililerimizin, halkımızın özlediği bir çalışma içine girmekte kararlıyız.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler