1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KURULTAY KAYNADI
KURULTAY KAYNADI

KURULTAY KAYNADI

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, “ UBP’lileri sevgi ve saygı bağları ile birleştirmek , etkin doğru icraatlarla halkın refanını ve huzurunu artırmak için Genel Başkanlık yarışına girdiğini” b

A+A-

 

 

 

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, “ UBP’lileri  sevgi ve saygı bağları ile birleştirmek , etkin doğru icraatlarla halkın refanını ve huzurunu artırmak için Genel Başkanlık yarışına girdiğini” belirtti.,

Kaşif, “ UBP gibi KKTC için çok önemli bir partiye genel başkan olmasının engellenmeye çalışıldığını, ancak sağlam, onurlu, vatanını ve partisini düşünen UBP’lilerin  buna izin vermeyeceğinden emin bulunduğunu” kaydetti.

UBP Genel Başkan adayı Kaşif, Başbakan Küçük tarafından yapılan bazı ayak oyunlarının “seçilmemiş , divan başkanlıkları tarafından onaylanmamış kişilerin delege listelerine eklenmesi,bazı kişilerin sonradan listelerden silinmesi, baskı, tehdit, iş ve çeşitli çıkar vaatleri ile delegenin iradesine ipotek konulmaya çalışılması” olarak sıraladı.

Ahmet Kaşif, “UBP tüzüğünün 20’nci maddesinin ‘kurultay gündemi Parti Meclisince düzenlenir’ demesine rağmen tamamen İrsen Küçük bültenine dönüştürülen ve Afet Özcafer’in Gazimağusa İlçe Başkanı seçildiğini bile veremeyecek kadar sansür uygulanan GÜNEŞ gazetesinde Kurultay Gündemi yayınlanmasının tüzüğe aykırı olduğunu ve kesinlikle Kabul edilmeyeceğini vurguladı.

“Parti Meclisi’nin Kurultay’a bir hafta on gün kala toplanarak kesin gündemi saptamasını istediklerini” ifade eden Kaşif açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayın Küçük ülkenin ve partinin yarınlarını hiç düşünmeden hareket etmeyi sürdürüyor. Bir biri ile çelişen, tamamen kurultay odaklı icraatlar yapan Sayın Küçük kaybetme psikolojisi içinde hem partimize hem de halkımıza zarar veriyor. ‘ Bakan ilçe Başkanı olamaz, işi var’ diyen Sayın Küçük, Belediye Başkanı’nı Parti Genel Sekreteri yaptı. Hala kongesi biten ilçelerin kurultay delegelerinin listesi Genel Başkan adayı olarak tarafıma verilmiyor.Hala bazı isimler siliniyor ve yerlerine başkaları yazılıyor. İnsanlarımızın kimi sıkıntılı durumları sömürülmek isteniyor ve istihdam, kredi, makam sözü veriliyor.

Biz ise bunların hiç birine tevessül etmeden doğru yolda hedefimize ilerliyoruz. 22 Ekim sabahı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde doğruların yapılacağı yepyeni bir reform ve atılım süreci başlatmak istiyoruz.

İnanıyor ve görüyoruz ki delegelerimiz gibi UBP’lilerin, ve Halkımızın büyük çoğunluğunun arzusu bizim başarılı olmamız yönündedir ve Sayın Küçük’ün tüm hırs dolu yanlış adımlarına rağmen bu engellenemeyecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler