1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KURULTAY DEPREMİ
KURULTAY DEPREMİ

KURULTAY DEPREMİ

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin 21 Ekim’de yapılacak kurultayın resmi takvimi başlar başlamaz partide ciddi bir kriz baş gösteridi. Kurultaya yönelik ilçe kongreleri ise dün İskele kongresi ile başladı. İkinci ilçe kongresi ise bugün Güzelyur

A+A-

 

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin 21 Ekim’de yapılacak kurultayının resmi takvimi başlar başlamaz partide ciddi bir kriz baş gösterdi. Kurultaya yönelik ilçe kongreleri ise dün İskele kongresi ile başladı.

 

GÜZELYURT’TA KAPIŞMA… İkinci ilçe kongresi ise bugün Güzelyurt’ta yapılacak. Kongrede ilçe başkanlığı için milletvekilleri Ahmet Çaluda ile Türkay Tokel mücadele edecek.

 

TÖRE: KÜÇÜK PUSULAYI KAYBETTİ… UBP milletvekili  Zorlu Töre, “İrsen Küçük bu yarışı bakanları görevden almakla kaybetmiştir. Pusulayı da kaybetti” dedi

 

YENİ BAKANLAR KİM?..  Çalışma ve Sosyal Güvenlk Bakanlığı’na Ahmet Çaluda’nın, Sağlık Bakanlığı’na Şerife Ünverdi’nin, Eğitim Bakanlığı’na da Mutlu Atasayan’ın atanacağı iddia ediliyor.

 

 

YENİDÜZEN [Haber Merkezi]

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin 21 Ekim’de yapılacak kurultayın resmi takvimi başlar başlamaz partide ciddi bir kriz baş gösteridi. Kurultaya yönelik ilçe kongreleri ise dün İskele kongresi ile başladı.

İkinci ilçe kongresi ise bugün Güzelyurt’ta yapılacak. Kongrede ilçe başkanlığı için milletvekilleri Ahmet Çaluda ile Türkay Tokel mücadele edecek.

Bilindiği üzere Ahmet Çaluda’yı İrsen Küçük, Türkay Tokel’i Ahet Kaşif destekliyor.

Öte yandan Girne ilçe kongresi 15 Eylül Cumartesi, Gazimağusa ilçe kongresi 16 Eylül Pazar, Lefkoşa ilçe kongresi ise 23 Eylül Pazar günü toplanacak.

Lefkoşa Milletvekili, Genel Başkan ve Başbakan İrsen Küçük ile Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’in başkanlık için yarışacağı kurultay ülke gündeminde önemli yer tutarken, Başbakan Küçük’ün dün Kaşif’i Sağlık Bakanlığı’ndan, Güzelyurt Milletvekili Kemal Dürüst’ü de Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı görevinden alması gündeme bomba gibi düşmüştü.

 

YENİ BAKANLAR KİM?

 

Bu arada siyasi kulislerde yeni bakanların kim olacağı da konuşulmaya başlandı. Öne sürülen iddialara göre İrsen Küçük kendine yakın kişilerden yeni isimleri atayacak. Bu doğrutuda Çalışma ve Sosyal Güvenlk Bakanlığı’na Ahmet Çaluda’nın, Sağlık Bakanlığı’na Şerife Ünverdi’nin, Eğitim Bakanlığı’na da Mutlu Atasayan’ın atanacağı iddia ediliyor. Bu yöndeki iddiayı Kıbrıs Postası isimli haber sitesi ortaya attı.

 


 

 

Töre: Küçük pusulayı kaybetti

 

Genç Tv’de Çiğdem Aydın’ın sunduğu programa telefonla bağlanarak önceki gün yaşanan görevden alma olaylarını değerlendiren UBP milletvekili Zorlu Töre, iddialı konuştu.

Töre, Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün görevden alınması olayını “başbakanın pusulayı kaybetmiştir” ifadesini kullanarak vurguladı.

İrsen Küçük kurultay delegelerini makamına çağırarak telkinde bulunuyor diye iddialar öne süren Töre, gerek başbakanın gerekse başbakanlık müsteşarı Hüdaveri Aksoy’un kurultay delegelerine telkinde bulunarak birçok delegeye psikolojik baskı yarattığını ve bu delegelerin korkup geri adım attıklarını savundu.

Töre, İrsen Küçük’ün kurultayda başarılı olamayacağını ve bu davranışı ile bu durumu daha da hızlandırdığını söyledi.

“Başbakan kendisine yakın olmayan kimseye tahammül edemiyor. UBP’yi ikiye bölmek için çalışıyor. Bizler UBP için çalışıyoruz” diye ifadeler kullanan Töre, “Bu sonun başlangıcıdır” dedi.

Töre, “İrsen Küçük bu yarışı bakanları görevden almakla kaybetmiştir. Başbakan birçok hatalar yapmıştır. Bu hatası da onun için son noktadır. Kendisini gurup toplantılarında uyardığımız halde bizleri dinlemeyerek bildiğini yaptı ve çok puan kaybetti. Şu anda kaybetme sürecini hızlandırmıştır” dedi. Töre’nin açıklamaları Kıbrıs Time isimli internet sitesinde yer aldı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1581 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler