1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KURŞUNLAMA'DA 3 TUTUKLU
KURŞUNLAMADA 3 TUTUKLU

'KURŞUNLAMA'DA 3 TUTUKLU

Güzelyurt ve Gönyeli ‘deki kurşunlama olayında tutuklanan zanlı Erdal Küpeli, İsa Küpeli ve Hüseyin Kasapoğlu bu sabah mahkemeye çıkarıldı. 3 zanlı da 3 gün tutukluluk aldı ---------------------------------------------------------------------

A+A-

 

 

Güzelyurt ve Gönyeli ‘deki kurşunlama olayında tutuklanan zanlı Erdal Küpeli, İsa Küpeli ve Hüseyin Kasapoğlu bu sabah mahkemeye çıkarıldı.

3 zanlı da 3 gün tutukluluk aldı.

 

 


Saat “04:15”de eş zamanlı olarak iki kurşunlama: 1 kişi gözaltına alındı

  

Güzelyurt ve Gönyeli dün silah sesleriyle sarsıldı. Güzelyurt’ta sakin Ahmet Töğmay isimli vatandaşın evine 4 kurşun sıkılırken, Yenikente’te Betül Ayder’in sahibi olduğu Beauty Line Hair Club’a da 2 el ateşe dildi.

 

 

 

Kuzey Kıbrıs dün sabah iki ayrı kurşunlama olayı ile uyandı. Güzelyurt bölgesinde bir eve, Gönyeli Yenikent’te ise bir kuaför salonuna ateş edildi. Güzelyurt’ta sakin Ahmet Töğmay isimli vatandaşın evine 4 kurşun sıkılırken, Yenikente’te Betül Ayder’in sahibi olduğu Beauty Line Hair Club’a da 2 kurşun sıkıldı. Polis, sabah 04.00 sıralarında meydana gelen her iki olayın arasında bağlantı ararken, isminin baş harfleri E.K olan şahısı bağlantı olabileceği şüphesiyle soruşturma maksatlı gözaltında tuttuğu öğrenildi.

 

GÜZELYURT’TA 4 KURŞUN KONUŞTU

 

Güzelyurt Mehmet Akif Sokak numara 49’da ikamet eden Ahmet- Aysan Töğmay çiftine ait apartman dairesi dün sabah 04.15 sıralarında kurşunlandı.

Kurşunlardan iki tanesi evin duvarına, bir tanesi apartmanın bahçe kapısına diğeri de evin hemen alt katında bulunan Dt. Tülay Durukan’a ait kliniğin kapısına isabet etti.

Kurşun seslerini Töğmay ailesinin duymadığını, bazı komşuların duyduğu öğrenilirken, Aysan Töğmay olayı sabaha öğrendiklerini belirtti. Polise sabah 09.00 sıralarında haber verildiği öğrenilirken, Ahmet Töğmay’ın olayla ilgili ifade vermek üzere sabah polise gittiği belirtildi.

 

NEDEN KURŞUNLANDI?

 

Evi kurşunlanan Ahmet Töğmay’ın Özgürlük İlkokulu’nda öğretmen olduğu öğrenilirken, aynı zamanda B&C Mobile ve Aysan Butik gibi işletmelerin de sahibi olduğu belirtildi.

 


KUAFÖR SALONUNA 2 EL ATEŞ

 

Öte yandan dün yine aynı saatlerde Gönyeli Yenikent’te faaliyet gösteren Beauty Life Hair Club kurşunlandı. Aydınlık Sokak’ta bulunan Beauty Life Hair Club isimli kuaför salonu saat 04.15 sıralarında meçhul şahıslar tarafından 2 el ateş açılarak kurşunlandı. Kurşunlanma olayını sabah 09.00 sıralarında işyerine giden iş yeri sahibi Betül Ayder fark etti. Kuaför salonun ön camındaki kurşun deliğini gören Ayder, polise haber verdi. Olay yeri inceleme ekipleri iş yerinin ön camında ve kaldırma isabet eden kurşunlarla ilgili emareler topladı.

Çevrede oturan bazı vatandaşlar sabaha doğru silah sesi duyduklarını belirterek, bir spor arabanın kuaför salonun önünde hızla uzaklaşırken gördüklerini dile getirdi.

 

ŞÜPHELİ BİR ŞAHIS GÖZALTINDA

 

Öte yandan polisin başlattığı geniş çaplı soruşturmada her iki olayla bağlantılı olabileceği bir kişinin şüpheli olarak gözaltına alındığı öğrenildi. İsminin baş harfleri E.K olan erkek şahıs ile ilgili soruşturma başlatıldığı ancak kesin bir olgunun olmadığı belirtildi. Polisin dün gün boyunca şahısın iki olayla ilgili bağlantısını araştırdığı söylenirken, E.K isimli şahısın Avukatı Mehmet Soyer henüz soruşturma yapıldığını açıkladı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1348 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler