1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Kursiyerler sertifikalarını aldılar
Kursiyerler sertifikalarını aldılar

Kursiyerler sertifikalarını aldılar

Kursiyerler sertifikalarını aldılar

A+A-

 

Karabetça Spor Kulübü tarafından her yıl düzenlenen yaz dönemi yüzme kursları tamamlandı. Kursların tamamlanmasının ardından katılımcılara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Karabetça Spor Kulübü’nün 8 Haziran – 14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiği yaz dönemi yüzme kurslarına küçük yüzücüler büyük ilgi gösterdi. 3 ayı aşkın bir süre zarfında gerçekleştirilen kursta sporculara suya adaptasyon, kendi kendine güven sağlama, suda kendini koruma ve 4 stilde yüzme kursu verildi.

AİLELER İLGİ GÖSTERDİ
Yaz dönemi yüzme kurslarının tamamlanmasının ardından sertifika töreni gerçekleştirildi. Törene kursa katılan küçüklerin aileleri kalabalık bir kitleyle ilgi gösterdi. Törende bir konuşma yapan Karabetça Spor Kulübü Başkanı Mert Karabetça ailelere kurslarla ilgili projeksiyon gösterimi ile birlikte bilgi verdi. Yapılan kurslarda kendisi ile beraber eğitimli antrenörler eşliğinde bir buçuk yaşından başlayarak küçük sporculara ve yetişkinlere yüzme kursları verildiğini söyleyen Karabetça, kursa katılan çocuklar arasında yüzücü olma kapasitesine sahip pek çok genç yetiştirilmekte olduğunu belirtti.

YÜZMENİN FAYDALARI
Yüzmenin faydalarından da bahseden Karabetça Spor Kulübü Başkanı Mert Karabetça, yüzmenin yaz aylarında serinletmenin yanı sıra stresi alan, kasları güçlendiren, ergenlik döneminde beden gelişimini hızlandıran bir spor dalı olduğunu dile getirdi. Bu nedenle özellikle ergenlik dönemlerindeki gençler ve çocukların yüzme sporu ile ilgilenmelerinin gelişim yönünden daha yararlı sonuçlar vereceğini sözlerine ekledi.

SERTİFİKALAR VERİLDİ
Konuşmanın ardından sertifika törenine geçildi. Törenin başında Karabetça Spor Kulübü’nün yetiştirmiş olduğu sporculara takdir belgesi ve çeşitli armağanlar verildi. Ardından 8 Haziran – 14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen yaz dönemi yüzme kurslarına katılan kursiyerlere sertifikalarının dağıtılması ile tören tamamlandı.

Bu haber toplam 763 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 181. Sayısı

Adres Kıbrıs 181. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler