1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘KURAL HATASI YOK’
‘KURAL HATASI YOK’

‘KURAL HATASI YOK’

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Tatlısu-Çetinkaya ve Mutluyaka-Mehmetçik maçlarında kural hatası olup olmadığını değerlendirdi

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Yönetim Kurulu, Tatlısu-Çetinkaya ve Mutluyaka-Mehmetçik maçlarında kural hatası olmadığını belirtti.

Süper Lig’de geçen hafta Tatlısu ile Çetinkaya arasında oynanan ve Çetinkaya’nın 1-0’lık galibiyetiyle sonuçlanan maçta Tatlısu’nun kural hatası olduğu yönünde yaptığı itirazı değerlendiren yönetim kurulu, Merkez Hakem Kurulu’ndan (MHK) aldığı rapor doğrultusunda Uluslararası Futbol Oyun Kuralları Kitabı’na göre kural hatası olmadığını, bu nedenle de Tatlısu’nun yaptığı itirazın reddine karar verdi.

KTFF Yönetim Kurulu ayni maçta, taraftarlarının sahaya attıkları yabancı maddelerden dolayı Çetinkaya’yı, müsabakası esnasında ve sonrasında taraftarlarının davranışlarından dolayı Tatlısu’yu Disiplin Kurulu’na sevk etti.

Bu kulüplere ek olarak İkinci Lig Batı Grubu’nda Yalova ile Karşıyaka arasındaki müsabakada, taraftarlarının neden olduğu saha olaylarından dolayı Yalova Kulübü de Disiplin Kurulu’na sevk edilirken, bu üç kulübün yazılı savunmalarını bugün saat 13.30’a kadar federasyona ulaştırmaları gerektiği belirtildi.

 

MUTLUYAKA’NIN İTİRAZI REDDEDİLDİ

 

Kurul, Telsim İkinci Ligi’nde 18 Aralık 2011 tarihinde oynanan Mutluyaka-Mehmetçik maçında Mutluyaka tarafından yapılan “kural hatası” itirazı doğrultusunda MHK’dan aldığı Uluslararası Futbol Oyun Kuralları Kitabı 22. sayfası 5. kurala göre Mutluyaka’nın itirazının reddedilmesine karar verdi. Bu maçın sonucunun hakem tarafından tayin edilen skor olan Mutluyaka 0 - Mehmetçik 1 şeklinde tescilini karara bağlandı.

 

MARAŞ HÜKMEN MAĞLUP

 

Yönetim kurulu, Telsim İkinci Ligi Doğu Grubu’nda 24 Aralık’ta oynanan Maraş Gençlik-Dipkarpaz maçında Maraş futbolcusunun karşılaşmanın hakemini 45. dakikada darp etmesiyle tatil edilen maçla ilgili kararını açıkladı ve sonucun konuk takım Dipkarpaz lehine hükmen 3 -0 olarak tesciline karar verdi.

Birinci Lig U19’da önceki gün oynanması gereken Hamitköy-Ozanköy ve Esentepe-Dumlupınar maçları ise saha zeminlerinin futbol oynamaya elverişsiz olması sebebiyle orta hakemler tarafından tatil edilirken,  bu maçların İlgili müsabakaların 15 Ocak 2012 Pazar günü aynı sahalarda ve saat 11.30’da oynatılması kararı alındı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 777 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler