1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kupayı düşünmek
Kupayı düşünmek

Kupayı düşünmek

Lider Çetinkaya’nın yedi puan gerisine düşen ve büyük ölçüde şampiyonluğu Çetinkaya’ya kaptıran Küçük Kaymaklı ile ligde istediğini alamayan Doğan Türk Birliği arasında oynanan karşılaşma Küçük Kaymaklı’nın 2-0 kazanmasına rağmen vasatın

A+A-

 

 

Lider Çetinkaya’nın yedi puan gerisine düşen ve büyük ölçüde şampiyonluğu Çetinkaya’ya kaptıran Küçük Kaymaklı ile ligde istediğini alamayan Doğan Türk Birliği arasında oynanan karşılaşma Küçük Kaymaklı’nın 2-0 kazanmasına rağmen vasatın üzerine çıkamadı.

Her iki takımında tek hedefi bu dakikadan sonra kupada final oynamak ve final oynarken de kupayı kazanmak.

Hal böyle olunca karşılaşmadan fazla bir şey beklemek mümkün değildi.

Doğan Türk Birliği’nde Sabri, Aydın, Ahmet Saygı ve Kenan, Küçük Kaymaklı’da ise Ertaç, Hamis ve Çağan gibi isimlerden yoksun olarak sahaya çıkarken, her iki teknik adamda bu oyuncuları burada dinlendirme isteği, kupayı ne kadar arzuladıklarını gösterir.

Maç içerisinde ilk yarıda Coşkun’un güzel bir serbest vuruş golü ve maçın ikinci yarısında da Yaşinses’in alışılmışın dışında sağ ayağı ile attığı ikinci golün dışında yazacak ve söyleyecek pek fazla bir şey yok.

Doğan Türk Birliği’nde ilk kez, ilk on birde forma giyen Eren Aydın Numanzade, Raif Esendağlı, Münür Aydıntaş ve Salih Talhaoğlu iyi kumaş oldukları belli yalnız çok çalışmaları gerek, ilerleyen yılarda bu futbolcuların isimlerini çok duyacağız.

Maçın hakemi Osman Özpaşa’da takımlara ayak uydurmuş göründü ve o da bu maçta vasatın üzerine çıkamadı. Kartlarını kullanırken, her iki takımada dengeli davranmadı.

Peki kupa da neler olabilir.

Çarşamba akşamı Çetinkaya ile Küçük Kaymaklı, Perşembe akşamı da Doğan Türk Birliği ile Mormenekşe karşı karşıya gelecek.

Lefkoşa Atatürk Stadında oynanacak olan maçlarda, şu anda ligde şampiyonluğu matematiksel olarak kesinleşmese de %90 şampiyon olan Çetinkaya’da işler tıkırında gidiyor ve istenilen sonuçlarda alındığı için takım üzerinde oluşan öz güven kendini açık açık belli ediyor. Bu öz güven sayesinde kupanın da favorisi görünüyor. Küçük Kaymaklı takımı ligde Çetinkaya’yı yenen tek takım. Bu nedenle kupada da yenip büyük olduğunu göstermek istiyor.

Doğan Türk Birliği, oynayacağı Mormenekşe maçının mutlak favorisi gibi gözükse de, Mormenekşe’nin kupada neler yaptığını düşünürsek hiç de öyle değil. Mormenekşe takım olarak iyi kapanan ve iyi kontraya çıkan bir takım bu nedenle zor bir karşılaşma olacağı şimdiden belli.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 552 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler