1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUPALAR MAĞUSA’YA GİTTİ
KUPALAR MAĞUSA’YA GİTTİ

KUPALAR MAĞUSA’YA GİTTİ

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Milli Günler Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi tarafından düzenlenen Liseli gençler voleybol finallerinin ikinci günü tamamlandı. Atatürk Spor Salonu’nda iki gün boyunca gerçekleşen finaller

A+A-

 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Milli Günler Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi tarafından düzenlenen Liseli gençler voleybol finallerinin ikinci günü tamamlandı. Atatürk Spor Salonu’nda iki gün boyunca gerçekleşen finallerde dün önce üçüncülük maçları oynandı. Kızlar üçüncülük karşılaşmasında rakibi Erenköy Lisesi’ni mağlup eden Lefke Gazi Lisesi turnuvayı üçüncülükle tamamladı. Erkekler Üçüncülük karşılaşmasında mücadele eden Gazi Mağusa TMK – Doğu Akdeniz Doğa Koleji maçında gülen taraf Gazi Mağusa TMK oldu ve turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

 

FİNAL MAÇLARI

Dün öğleden sonra oynanan final karşılaşmalarında Erkeklerde Namık Kemal Lisesi Kızlarda ise Gazi Mağusa Türk Maarif Koleji oldu. Oldukça çekişmeli geçen final karşılaşmalarında önce kızlar finali oynandı. Rakibini 25 – 16, 25 – 9 ve 25 – 7’lik setlerle mağlup etmeyi başaran Gazi Mağusa TMK şampiyon oldu. Erkekler finalinde rakibini 3-2 mağlup etmeyi başaran Namık Kemal Lisesi şampiyonluğunu ilan etti. Turnuva sonrası düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlar ve sporcular kupaları ile birlikte madalyalarını aldılar.

 

GAZİ MAĞUSA TMK – DOĞA KOLEJİ: 3-0

 

Yer: Atatürk SS

Hakemler: Zafer Cahit, Sedat Kılıç

Gazi Mağusa TMK: Beyhan,  Seda, Sima, Emine, Vildan, Naziyet

Doğu Akdeniz Doğa koleji: Yağmur,Yelay, Almıla, İzel, Çisem, Melis(Tuğçe)

Setler: 25-16,25-9,25-7

 

NAMIK KEMAL LİSESİ – ERENKÖY LİSESİ: 3-2

 

Yer: Atatürk SS

Hakemler: Sedat Kılıç, Zafer Cahit

Namık Kemal Lisesi: Hasan, Ferdi, Olgun, Ahmet, Muharrem, İsmail(Alihan)

Erenköy Lisesi: Mehmet, Cem, Özgür, Selahattin, Tugay, Mustafa

Setler: 22-25,25-16,25-18,26-28,15-10

NKL Şampiyon erkeklerde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1093 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler