1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KUPA İÇİN MÜCADELE EDECEKLER
KUPA İÇİN MÜCADELE EDECEKLER

KUPA İÇİN MÜCADELE EDECEKLER

Voleybol Federasyonu’nun takviminde yer alan ve ligin yanı sıra Federasyon Kupası ismiyle oynanan kupa maçları bu sezon, geçtiğimiz ay vefat eden Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın ismiyle oynanacak. Voleybol Federasyonu’nun yeri

A+A-

 

 

Voleybol Federasyonu tarafından her yıl Federasyon Kupası adı altında düzenlenen ancak bu yıl ismi değiştirilerek Rauf Raif Denktaş Kupası adı altında oynanacak. Kupa heyecanı yarın başlayacak. Maçlar öncesi takımların antrenörlerine kupaya nasıl hazırlandıklarını ve bu kupadaki hedeflerini sorduk

 

 

Necmi Belge

 

Voleybol Federasyonu’nun takviminde yer alan ve ligin yanı sıra Federasyon Kupası ismiyle oynanan kupa maçları bu sezon, geçtiğimiz ay vefat eden Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın ismiyle oynanacak.

Voleybol Federasyonu’nun yerinde aldığı bir kararla yarın, 7 Şubat Salı ve 10 Şubat Cuma günlerinde oynanacak büyük kadın ile büyük erkek kategorilerinde yer alacak takımların antrenörleri ile R. R. Denktaş Kupası’na nasıl hazırlandıklarını ve bu kupadaki hedeflerini sorduk.

 

ERDİNÇ SERDAHOĞULLARI (YENİ ERENKÖY BELEDİYESİ)

Voleybol Ligleri’ne çok uzaktan ta Karpaz’dan katılan ve liglere renk katan Yeni Erenköy Belediyesi Voleybol takımının başarılı antrenörü Erdinç Serdahoğulları amaçlarının lige renk katmak olduğunu söyledi.

Gençlerden oluşan bir takım olduklarını belirten Serdahoğulları, yaş ortalamalarının 17-18  olduğunu, sonuçta genç bir takımla mücadele ettiklerini söyledi.

Federasyon Kupası, merhum liderimiz R.R.Denktaş Kupası olarak ilk kez düzenlendiğini anımsatan Serdahoğulları,  amaçlarının bölgelerini en iyi şekilde temsil etmek olduğunu dile getirdi. Bu kupaya özel bir hazırlık yapmadıklarını ifade eden Erdinç Serdahoğulları, lig devam ettiği için çocukların maçlara hazır olduğunu belirtti.

Federasyon Kupası’nın R.R.Denktaş adına düzenlenmesinin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini vurgulayan Serdahoğulları, bu arada ligde yıldız erkeklerde final oynarken yıldız kızlarda ise, final için avantajlı olduklarının altını çizdi. Serdahoğulları, Yeni Erenköy Belediyesi olarak iyi yolda olduklarını sözlerine ekledi.

 

OSMAN AKIN (MAGEM)

Voleybol liglerinin yeni ve iddialı takımlarından MAGEM Antrenörü Osman Akın,  takımlarının iyi durumda olduğunu söyledi. Mümkün oldukça antrenmanlarını tam kadro yapmaya çalıştıklarının ancak,  oyuncularının büyük bir kısmı özel sektörde çalıştığını,  iki tanesinin  Lefkoşa’dan geldiğini ifade eden Akın, bir türlü tam kadro çalışmadıklarından yakındı.

Bu turnuvanın özelikle, R.R.Denktaş adına olması turnuvaya daha da bir anlam kazandırdığının altını çizen Akın, finali hedeflediklerini, bu nedenle yarı final maçında Vakıflar’ı yenip YDÜ ile final oynamak istediklerini sözlerine ekledi.

 

SEDAT KAPLAN (VAKIFLAR)

Bir dönemler Kuzey Kıbrıs voleybol şampiyonluklarına adeta ambargo koyan Vakıflar’ın başarılı hocası Sedat Kaplan R.R.Denktaş Kupası’na sporcularının yoğun işleri nedeniyle iyi hazırlanamadıklarını, antrenmanlara katılımlarının az olduğunu söyledi. Bu nedenle özel bir hazırlık yapamadıklarını, başarılı olmalarının çocukların o günkü performansına bağlı olduğunu ifade eden Kaplan, 7 Şubat Salı günü MAGEM ile oynayacakları maçı kazanmaları halinde final oynayacaklarını sözlerine ekledi.

 

ECEVİT CANKAT (DAÜ)

Voleybolda bir ekol olan Doğu Akdeniz Üniversitesi, R.R.Denktaş Kupası’na yoğun bir şekilde hazırlanıyor. Kupa ile ilgili olarak görüşlerini açıklayan DAÜ Antrenörü Ecevit Cankat, takımının teknik olarak tamamıyla hazır durumda olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz salı akşamı MAGEM ile lig klasmanın son maçını oynadıklarını, bu karşılaşmayı 3-1 kazandıklarını anımsatan Ecevit Cankat, bu sezon ligde oynadıkları dokuz maçın dokuzunu da kazandıklarını ve ligde yenilgisiz lider olduklarının vurguladı.

7-10 Şubat 2012 tarihlerinde eski adıyla Federasyon Kupası, yeni adıyla R.R.Denktaş Kupası’nda mücadele edeceklerin ifade eden Cankat, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm kupaları almak için mücadele ettiklerinin altını çizdi.

Bu kupanın R.R.Denktaş adına ilk olarak oynanmasının kendileri için daha önemli bir durum arz ettiğini belirten Cankat bu nedenle, bu kupayı daha fazla istediklerin ve tüm rakiplerine başarılar dilediğini sözlerine ekledi.

 

OLGUN KUMOVA (YDÜ)

Yakın Doğu Üniversitesi Antrenörü Olgun Kumova herhangi bir hazırlık dönemleri olmadığını, ligde geçen hafta son maçlarını Vakıflar ile oynadıklarını belirtti. R.R.Denktaş Kupası’nda ligi birinci bitirdikleri için finalde olduklarını belirten Kumova, cuma günü oynanacak MAGEM-Vakıflar galibi ile 10 Şubat 2012 final oynayacaklarını belirtti. Kumova, son olarak hedeflerinin şampiyonluk olduğunu dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler