1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kundaklama ile ilgili açıklama neden yapılmadı
Kundaklama ile ilgili açıklama neden yapılmadı

Kundaklama ile ilgili açıklama neden yapılmadı

Cumartesi günü futbol federasyonu mali genel kurulu yapıldı. Bir ay önce kundaklanan toplantı salonunu süratli bir şekilde tamir eden Sertoğlu, verdiği sözü tutarak, mali genel kurulunu federasyonun toplantı salonunda gerçekleştirmiş ve kulüplerden aldığı

A+A-

 

 

Cumartesi günü futbol federasyonu mali genel kurulu yapıldı. Bir ay önce kundaklanan toplantı salonunu süratli bir şekilde tamir eden Sertoğlu, verdiği sözü tutarak, mali genel kurulunu federasyonun toplantı salonunda gerçekleştirmiş ve kulüplerden aldığı tam destekle yola devam demiştir.

Yani kendisine düşen görevi laiki ile yerine getirmiş, kundaklanan yeri çok seri bir biçimde tamir edip genel kurul üyelerini federasyonun salonunda ağırlamıştır. 

Ancak bana telefonda söylediği “Kundaklama olayı konusunda mali genel kurula kadar polis açıklama yapmazsa ben genel kurulda kimlerin yaptığını açıklayacağım” sözünü yerine getirememiştir. Yani bu konudaki sözünü tutamamıştır. Herhalde açıklama yapması birileri tarafından engellenmiş olmalıdır ki konu ile ilgili tek kelime söylememiştir.

Benim tanıdığım Sertoğlu, bu konunun peşini bırakmaz ve verdiği sözü mutlaka yerine getirir. Bugüne kadar hangi konuda söz ve zaman vermişse, mutlaka yerine getirmiştir. O nedenle kendisinden, bundan sonra yapacakları konusunda bir açıklama bekliyorum.  

Bu konu kapatılacak veya süreç içerisinde unutturulacak kadar basit bir olay değildir. Birilerinin bu konu hakkında açıklama yapması gerekiyor. Polis ise polis, federasyon ise federasyon. Ama mutlaka bu olayın faillerinin ortaya çıkartılıp spor kamuoyuna açıklanması şarttır.

Federasyon bu lekenden kurtulmalıdır. Başarılı operasyonlara imza atan polisimizin bu olayı da ortaya çıkartması kaçınılmazdır. Federasyon başkanının bildiği bir olayı, polisimiz neden ve kimden çekiniyor ki bu konu hakkında hiçbir açıklama yapamıyor. Hiç bir ipucu bulunmadığına inanmıyorum. Yoksa birileri korunmaya mı çalışılıyor?

İşte bütün bu kaygıların ortadan kakması için kundaklama olayında, durumun hangi aşamada olduğu konusunda bir açıklama yapılması gerekiyor.

Sertoğlu, birçok konuda gösterdiği hassasiyeti ve cesur davranışlarını bu konuda göstermelidir. Aksi takdirde sportif ve yapısal açıdan ne kadar başarılı olursa olsun, bu olayın gün ışığına çıkması için çaba harcamazsa, elde edeceği hiçbir başarının anlamı kalmaz.

Futbolumuza atılan bu lekenin bir an önce temizlenmesi gerekiyor. Bir spor adamı, bir eğitimci ve yıllarını spora adamış birisi olarak bunu bilmek en doğal hakkımdır diye düşünüyorum. Tabi sadece benim değil, futbolumuza hizmet eden, gelmiş geçmiş herkesin, bu konuyu bilmesi en doğal haklarıdır.

Kimse bu konuyu hafife almamalı. Bu özelde futbola ama genelde de sporumuza sürülen önemli bir lekedir. Bu lekenin temizlenmesi için spor kamuoyunun da olayın üzerine gitmesi ve olayı kapatmaması gerekiyor. Yoksa herkes konu ile ilgili çeşitli yorumlar, suçlamalar, spekülasyonlar yapmaya devam edecektir. 

Zaten ilk günden itibaren, kundaklamayı kimlerin yapabileceği konusunda çeşitli şahısların isimleri ortalarda dolaşıyor. Ben şimdi bu isimleri tek tek yazmak istemiyorum, ama bir çok kişi zan altında.

İşte bütün bunların ortadan kalkması için, bu konunun su yüzüne çıkması şart olmuştur. Sayın Sertoğlu, kendi başkanlığı döneminde yaşanan ve futbolumuzda kara bir leke olarak kalacak, kundaklama olayının faillerinin ortaya çıkması konusunda elinden gelen ne varsa yapmasını bekliyorum.

Aksi takdirde, failler konusunda bana, genel kurulda açıklama yapacağını söylemesine rağmen, neden yapmadığının bir açıklaması olması gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler