1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Kumsalda 'barış' sesleri…
 Kumsalda barış sesleri…

Kumsalda 'barış' sesleri…

Türkçe ve Rumca şarkıların söylendiği etkinlikte ‘bölünmüşlüğü’ simgeleyen 41 beyaz balon gökyüzüne bırakıldı

A+A-

Mağusa İnisiyatifi ile Mağusa Kentimiz İnisiyati tarafından ‘Kumdaki Portakallar’ isimli iki toplumlu bir barış etkinliği gerçekleştirildi.

Palm Beach Hotel sahilinde dün düzenlenen etkinliğe Kıbrıs’ın güneyinden de çok sayıda vatandaş katıldı, barış mesajları verildi.
Etkinlikte, vatandaşlar ellerinde ‘bölünmüşlüğü’ simgeleyen 41 beyaz balon taşıyarak onları havaya bıraktı.
Mağusa İnisiyatifi Sözcüsü Serdar Atai, etkinlikte gördüğü coşku ve heyecandan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yıllardır yaşanan bölünmüşlükten Kıbrıslı Türkler kadar Kıbrıslı Rumların da rahatsızlık duyduğunu belirtti ve etkinlik programı hakkında bilgi verdi.

Lacovou: “Bölünmüşlükten Kıbrıslı Rumlar da rahatsız”
Mağusa Kentimiz Sözcüsü Pavlos Lacovou da, Serdar Atai ile aynı görüşleri ortaya koyarak,ülkedeki bölünmüşlükten Kıbrıslı Türkler kadar Kıbrıslı Rumların da büyük rahatsızlık duyduğunu kaydederek,bugün barış için toplandıklarını söyledi ve katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Türkçe ve Rumca şarkılar söylendi
Etkinlikte 41 balonun havaya bırakılmasının ardından, çocuk korosu Türkçe ve Rumca şarkılar seslendirdi, insan zincirleri oluşturularak kumlar üzerine barış işaretleri çizildi ve 1974 öncesine ait portakal festivalinden kalma iskelet üzerine portakal süslemeleri yapıldı. (mha)

Fotoğraf: Christos Vorkas

Bu haber toplam 936 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler