1. HABERLER

  2. Kulüpler ‘Sertoğlu ile devam’ dedi
Kulüpler ‘Sertoğlu ile devam’ dedi

Kulüpler ‘Sertoğlu ile devam’ dedi

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu seçimli ‘Olağan Genel Kurulu’ dün gerçekleşti. Genel Kurul’da başkanlığa tek aday olan eski başkan Hasan Sertoğlu oy birliği ile yeniden başkanlığa getirildi.

A+A-

Hüseyin KIRAL

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) seçimli ‘Olağan Genel Kurulu’ dün Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) toplantı salonunda gerçekleşti. Gerçekleşen genel kurulda başkanlık için tek başvurusu bulunan eski başkan Hasan Sertoğlu oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi.

Arslan Bıçaklı’nın divan başkanlığı, Ömer Arabacıoğlu ve Gökhan Necipoğlu’nun da sekreter olarak yer aldığı Olağan Genel Kurul’da gündem gereği faaliyet raporunu başkan Hasan Sertoğlu okudu. Sertoğlu’nun ardından mali rapor okundu ve her iki rapor da oy birliği ile genel kuruldan onay aldı. Genel Kurula; Küçük Kaymaklı, Değirmenlik, Dumlupınar, Mormenekşe, Maraş, Lapta, Mehmetçik ve Doğancı kulüplerinin temsilcileri katılmadı.

 

22 genel kurul üyesi ve 1 BTM temsilci üye ile birlikte 23 kişinin katılımı ile gerçekleşen Olağan Genel Kurul’da oy birliği ile yeniden başkanlık koltuğuna oturan Hasan Sertoğlu yaptığı konuşmada öncelikle FIFA ve UEFA başkanlarının da girişimleri ile Kıbrıs’ta futbolu birleştirmek için çok çalıştıklarını söyledi. Sertoğlu, bunu başaramadıklarının altını çizerken, bu iki kuruluşa üye olmayan ülkelerle ülkemizde gerçekleşen CONIFA ile ülke futbolunun dışa açılımı konusunda iyi bir organizasyon gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

Sertoğlu: “Statlarda şiddet ve küfrü önleyemedik, üzgünüm”

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, genel kurula geçmiş dönemin faaliyet raporunu okurken yaptığı konuşmada statlarda şiddet ve küfrü önleyemediğini, ancak yeni dönemde genel kurul üyeleri olan kulüplerin de yardımı ile şiddet ve küfrü önlemek için çok çaba sarf edeceklerinin altını çizdi. Sertoğlu, “   Ülkede futbolun gelişmesini istiyorsak bunu başarmak zorundayız” dedi. “Özellikle Mağusa Dr. Küçük Stadı’nda oynanan Türk Ocağı – Yalova maçı sırasında ve sonrasında yaşanan olaylardan utandım” açıklamasını yapan başkan Sertoğlu, “Yarı final kura çekimi sırasında, final maçının yeri konusunda dört kulüpten de onay aldık. Ancak maç günü saatler önce içmeye başlayan taraftarlar nedeni ile kupa finalini yüzümüze gözümüze bulaştırdık ve ne acıdır ki bu gün oldu Yalova Başkanı Tahsin Mertekçi spor kamuoyundan özür dilemedi.” dedi

 

“Bir sezonda sahası üç kez kapatılan takım bir alt lige düşecek”

“Yeni dönemde ceza tüzüğünde yapılacak değişiklikle şiddet ve küfür yüzünden üç kez sahası kapatılan takımlar bir alt lige düşürülecek” açıklamasını yapan federasyon başkanı Hasan Sertoğlu, “Yalova başkanı Tahsin Mertekçi final maçında yapılanlarla ilgili olarak spor kamuoyundan özür dileyene kadar kendisi ile görüşmeyeceğim.” dedi. Sertoğlu aynı yönetim kurulu ile yola devam edeceğini, ancak daha önce ayrılan Gürşat Şemmedi, yerine Hasan Akilhoca’yı atadığını, 1. Başkan Vekili Ali Karavezirler ile de yola devam etmek istediğini vurguladı. Bunun üzerine söz alan 1. Başkan Vekili Ali Karavezirler, başkan Sertoğlu’na teşekkür ederek göreve devam etmeyeceğini vurguladı.

 

Mertekçi: “Camiam hata yapmışsa camiam adına özür dilerim”

Başkan Hasan Sertoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Yalova Kulüp Başkanı Tahsin Mertekçi yaptığı açıklamada , “Suç ve ceza kardeştir, ancak üç beş kişinin yaptığı bir davranış bir camiaya mal edilemez, camiamın hata yaptığı düşünülüyorsa, camiam adına, kulübüm adına özür dilerim.” dedi. “Kulübüm, Yalova’nın sadece federasyon nezdinde değil, Spor Dairesi tarafından da haksızlığa uğradığına inanıyorum” açıklamasını yapan Başkan Tahsin Mertekçi, “Spor Dairesi bugüne kadar hangi kulübe kaç para yardım yaptığını açıklasın” dedi.

 

Piskobulu: “Canı yanan bizler, yine değer görmeyen bizleriz” 

KTFF Olağan Genel Kurulu’nda faaliyet raporunun ardından konuşma yapan bir diğer kişi olan Doğan Türk Birliği Başkanı Bayar Piskobulu, “Sezon içinde en çok canı yanan biz kulüp başkanlarıyız, ancak yine de itilen, değer görmeyen, küçümsenen yine bizler oluyoruz.” dedi. “Kulüpler Birliği olarak tavsiye kararları yerine karar veren nitelikte bir kurul olmalıyız” açıklaması yapan Piskobulu, “Bizler sadece futbola, futbolumuza hizmet ediyoruz” dedi.

 

Altınör: “Rum futbolcu oynatmaya devam etmeliyiz”

KTFF, Olağan Genel Kurulu’na katılan Türk Ocağı Kulüp Başkanı Fahri Altınör, Federasyon’un son iki sezondur liglerimizde Rum futbolcu oynatma konusunda gösterdiği hassasiyete devam etmesini istedi. Altınör, “KTFF-KOP yakınlaşmasına nokta konulduğu bugünlerde KTFF’nin almış olduğu karar doğrultusunda liglerimizde boy göstermeye başlayan KOP’a üye futbolcuların, KTFF çatısı altında futbol oynamasına devam ettirmeliyiz.” dedi.  

 

Köseoğlu: “Statüler yeniden gözden geçirilecek”

KTFF Olağan Genel Kurulunda son olarak konuşan Kulüpler Birliği Başkanı Kemal Köseoğlu öncelikle futbola hizmet eden tüm başkanlara verdikleri emek için teşekkür ederken, Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu’nun konuşmasında belirttiği gibi lig statülerinde yapılacak değişiklikle yeni sezondan itibaren Süper Lig’de Play-Out uygulaması yeniden hayat bulacak açıklamasına destek verdiklerini belirtti. Köseoğlu ayrıca kulüpler ile yaptıkları toplantılar sonunda bazı öneriler geliştirdiklerini özellikle yabancı futbolcu konusunda bir Rum futbolcu olmak üzere 3+1 olacak şekilde federasyon yönetimi ile hafta içinde bir araya geleceklerinin altını çizdi.

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler