1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KULÜPLER PARA BEKLİYOR
KULÜPLER PARA BEKLİYOR

KULÜPLER PARA BEKLİYOR

Havuz Protokolü gereği devletin futbola vereceği 2,5 milyon TL’nin 400 bin TL’nin ilk taksiti bugün veya pazartesi günü ödenmesi bekleniyor. Daha önce 3-4 Kasım tarihleri arasında ödeneceği belirtilen, sonra 8-10 Kasım tarihine sarkan ödemenin

A+A-

 

 

Havuz Protokolü gereği devletin futbola vereceği 2,5 milyon TL’nin 400 bin TL’nin ilk taksiti bugün veya pazartesi günü ödenmesi bekleniyor. Daha önce 3-4 Kasım tarihleri arasında ödeneceği belirtilen, sonra 8-10 Kasım tarihine sarkan ödemenin bugün veya pazartesi günü yapılacağı belirtiliyor.

 

3-4 KASIM DENMİŞTİ

 

Geçtiğimiz ekim ayı sonunda Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ve Kulüpler Birliği bir dizi ziyaret gerçekleştirerek ödenmesi gereken paranın ne zaman ödeneceği konusunda nabız yoklamıştı. Maliye Bakanı Ersin Tatar ile yapılan görüşmede betlerden gelen gelirin ödenmesi konusunda Hazine ve Muhasebe Dairesi’ne talimat verdiklerini söyleyen Tatar, ödemelerin 3-4 Kasım tarihlerinde yapılacağını belirtirken, bu tarihlerin üzerinden bir hafta geçmesine rağmen henüz bir ödeme yapılmadı. Daha sonra 8-10 Kasım tarihli çeklerin yazılacağı ve Futbol Federasyonu’na ilk taksitin ödenmesi beklenirken, henüz bir ödeme yapılmadı.

 

KULÜPLER ZORDA

 

Geçmiş yıllarda ilk taksitin sezon öncesi dağıtılması ve bu sezon kulüplerin o doğrultuda harcamalar yapması, birçok kulübü zor durumda bırakırken, ödemenin programlanan şekilde olmadığı için kulüplerin büyük bir çoğunluğunun sıkıda olduğu belirtiliyor. Edinilen diğer bir bilgiye göre ilk taksitin bugün veya pazartesi günü Futbol Federasyonu’na ödenmesi bekleniyor.

 

Bu haber toplam 529 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler