1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KÜLTÜR DÜŞMANLARI'
KÜLTÜR DÜŞMANLARI

'KÜLTÜR DÜŞMANLARI'

Dünyaca tanınmış Kıbrıslı Türk yazar, şair ve araştırmacı Mustafa Gökçeoğlu’nun Gönyeli Belediyesi’ne bağışladığı kütüphanesi kimliği belirsiz kişi veya kişilerce soyuldu. 1983’ten beridir eserlerini yazmak için araştırma yaptığı ve ku

A+A-

 

 

Dünyaca tanınmış Kıbrıslı Türk yazar, şair ve araştırmacı Mustafa Gökçeoğlu’nun Gönyeli Belediyesi’ne bağışladığı kütüphanesi kimliği belirsiz kişi veya kişilerce soyuldu.

1983’ten beridir eserlerini yazmak için araştırma yaptığı ve kullandığı kütüphanenin geçtiğimiz Cumartesi soyulduğunu söyleyen Gökçeoğlu, bunu yapanları “kültür düşmanı” olarak nitelendirirken kimseden şüphelenmediğini belirtti.

Sadece birkaç tarihi kitabın ve yazarlığa başladığı günden itibaren biriktirmeye başladığı kendi özel arşivinin tamamının çalındığını söyleyen Gökçeoğlu, raflarda bulunan kitapların yerlere atıldığını, ve bir büyük mektup zarfının üzerine resim ve zımba teli kurusu yapıştırılarak kütüphanenin kapısına tutturulduğunu, bununla kendisine “seni zımbalayacayık” mesajı mı verilmek istendiğini sordu.

Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler