1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜLTÜR DAİRESİ MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI
KÜLTÜR DAİRESİ MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

KÜLTÜR DAİRESİ MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Namsoy, 2013 yılı Kültür Dairesi bütçesinde, Devlet Halk Dansları Topluluğu için bugüne kadarki en yüksek bütçe hazırlandığını belirtti.

A+A-

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi Müdürü Nurcan Namsoy, 2013 yılı Kültür Dairesi bütçesinde, Devlet Halk Dansları Topluluğu için bugüne kadarki en yüksek bütçe hazırlandığını belirtti.

Devlet Halk Dansları Topluluğu elemanlarının geçtiğimiz günlerde basında yer alan açıklamasına yönelik bir açıklama yapan Nurcan Namsoy, söz konusu açıklamayı üzülerek okuduğunu ifade ederek “25 yıllık öğretmenlik mesleğimde her zaman öğrencilerimi motive etmiş, derslerin yanında sosyal olmalarını da bilerek ve isteyerek teşvik etmiş, yıllarca çeşitli halk dansları topluluklarında yer almış ve bu havayı teneffüs etmiş biriyim. Bundan dolayı Devlet Halk Dansları Topluluğu benim en yakın hissettiğim birimimdir” dedi.

Şahsını en fazla üzenin, topluluk elemanlarına baskı yaptığı ve Devlet Halk Dansları birimini kapatacağına yönelik iddialar olduğuna işaret eden Namsoy, maddi sıkıntılar olmasına rağmen Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı ile müzakereler sonucu, son 5 ayda birçok girişim yaparak yurt içi ve yurtdışı etkinlikler için bütçe yarattığını kaydetti.

“2013 yılı Kültür Dairesi bütçesine Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun çalışmalarının daha iyi yürütülebilmesi için gerek malzeme gerekse yurtiçi etkinlikler ve yurtdışı temsiliyet için gerekli minimum şartları, bütçenin kıstasları ölçüsünde yerine getirdiğim ve bugüne kadarki en yüksek bütçeyi hazırlamış olduğum bu yılki taslak bütçeye bakılarak görülebilir” diyen Nurcan Namsoy açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bütün bunlar düşünüldüğünde, şu andaki basın açıklamasının benim için bir hayal kırıklığı olduğunun ve hiçbir anlam veremediğimin altını çizerek belirtmek isterim.

Ortada ciddi bir iletişim sorunu olduğunu anlamış bulunmaktayım. Hiçbir şekilde tasvip etmediğim ve onaylamadığım düşüncelerin şahsım tarafından yapılmış gibi aktarıldığını görüyorum. Bunun, kurum içi bir sorun olduğunu kabul etmekle beraber, bu iletişim sorununun üzerine gidip sorunu çözeceğimi siz değerli basın mensupları ve kamuoyu ile paylaşırım. Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese bu vesile ile teşekkür ederim.”
 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 610 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler