1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜLLİYE İÇİN GERİYE SAYIM
KÜLLİYE İÇİN GERİYE SAYIM

KÜLLİYE İÇİN GERİYE SAYIM

Haspolat’taki 200 dönümlük vakıf arazisinin, aylık 100 TL gibi bir meblağ ile “Kıbrıs İlim, Ahlak ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı”na (KİSAV) kiralanmasının ardından, Külliye projesinin hayata geçirilmesi için, onay süreci başladı. Konu ile i

A+A-

 

 

Haspolat’taki 200 dönümlük vakıf arazisinin, aylık 100 TL gibi bir meblağ ile “Kıbrıs İlim, Ahlak ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı”na (KİSAV) kiralanmasının ardından, Külliye projesinin hayata geçirilmesi için, onay süreci başladı. Konu ile ilgili Kıbrıs İlim, Ahlak ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hikmet Kaynarca YENİDÜZEN’e bilgi verdi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), kampusu yanında bulunan yaklaşık 200 dönüm arazide, projenin hazırlanması amacı ile düzleştirme çalışmaları yapıldığını belirten Hikmet Kaynarca, konunun projelendirme safhasında olduğunu ve Şehircilik Planlama Dairesi tarafından onaylanmasının beklendiğini kaydetti. Gerekli onayların verilmesinin ardından ise projenin inşa aşamasına başlayacaklarını kaydeden Kaynarca, henüz bir çalışmanın başlamadığının altını çizdi.

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1137 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler