1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KULAKSIZ OLAYI AİHM’E DOĞRU GİDİYOR'
KULAKSIZ OLAYI AİHM’E DOĞRU GİDİYOR

'KULAKSIZ OLAYI AİHM’E DOĞRU GİDİYOR'

K.T. İnşaat Müteahhitleri Birliği uyardı: “Kulaksız olayı” olarak bilenen üç yıl içinde 2 milyon 500 bin TL’ye ulaşan borç AİHM'e gidiyor

A+A-Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, kamuoyunda “Kulaksız olayı” olarak bilenen ve 80 bin TL ile başlayarak üç yıl içinde 2 milyon 500 bin TL’ye ulaşan borç nedeniyle KKTC’den mülk alan birçok AB vatandaşının adaletsizlikle karşı karşıya kaldığını belirterek, “bu adaletsizliğin bedelinin çok ağır ödeneceğini” kaydetti.
Birlik Başkanı Cafer Gürcafer yazılı açıklamasında, “80 bin TL ile başlayan bir borçlanma sürecinin 2 milyon 500 bin TL’ye ulaşmasına seyirci kalınması, netice olarak hükümetin yandaşını memnun etmiş ancak birçok AB vatandaşını akıllara durgunluk veren bir adalesizlikle karşı karşıya bırakmıştır” ifadesini kullandı.
Gürcafer, yasaların ancak adalet sağlandığı sürece anlam içerdiğine dikkat çekerek, 80 bin TL’lik borcun üç yılda 2 milyon 500 bin TL’ye çıkması ve birçok yabancının kapı dışarı edilmesinin adaletle bağdaştırılamayacağını ifade etti.
Gürcafer, “Netice olarak konu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’e doğru gidiyor ve bunun bedelinin çok ağır olacağının herkesçe bilinmesinde yarar var. Bunu yapanın yanına kalacağı kesin, ancak bedelini çok ağır ödeyeceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 793 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler