1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kulaçlar şampiyonluk için
Kulaçlar şampiyonluk için

Kulaçlar şampiyonluk için

İlkokullu Küçükler ve Ortaokullu Yıldızlar Yüzme Finalleri dün başladı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi tarafından organize edilen İlkokullu Küçükler ve Ortaokullu Yıldızlar Yüzme Finalleri dün Atatürk Yüzme Havuzunda başladı.

Bugün tamamlanacak yarışın ilk gününde küçük kız ve küçük erkeklerde Yakın Doğu İlkokulu takımsal sıralamanın ilk basamağında yer aldı.

Yıldız kızlarda Yakın Doğu Koleji ilk günü lider tamamlarken yıldız erkeklerde Türk Maarif Koleji sıralamada birinci konumda yer aldı.

YARIŞLARA GÖRE DERECELER

KÜÇÜK KIZ
50 metre sırt: 1. Şengül Uzun (YDÜ), Eliz Keleşzade (YDİ), Bahar San (ESK)
200 metre serbest: 1. Suna Selvi (YDİ), 2. Emine Demirkıran (9 Eylül), 3. Emine Haloğlu (YDİ)
200 metre karışık: 1. Azra Lesley Kolcu (YDİ), 2. Şengül Uzun (YDİ), 3. Refika Özyiğit (9 Eylül)
50 metre serbest: 1. Azra Lesley Kolcu (YDİ), 2. Eliz Keleşzade (YDİ), 3. Emine Demirkıran (9 Eylül)
100 metre kelebek: 1. Suna Selvi (YDİ), 2. Emine Haloğlu (YDİ), 3. Gözde G. Gözenler (Levent)
4x100 metre serbest: 1. YDİ, 2. ESK

KÜÇÜK ERKEK
50 metre sırt: 1. Emre Ersoy (Ferdi), 2. Berk Menteş (YDİ), 3. Rüzgar Maneoğlu (ESK)
200 metre serbest: 1. Berk Menteş (YDİ), 2. Gökhan Karabetça (9 Eylül), 3. Savaş Erülgen (Levent)
200 metre karışık: 1. Sarp Öztay (YDİ), 2. Tahir Özaşık (YDİ), 3. Mert Tursoy (ESK)
50 metre serbest: 1. Emre Ersoy (Ferdi), 2. Sarp Öztay (YDİ), 3. Mert Tursoy (ESK)
100 metre kelebek: 1. Tahir Özaşık (YDİ), 2. Halil Bertuğ (YDİ), 3. Rüzgar Maneoğlu (ESK)
4X100 metre serbest: 1. YDİ, 2. ESK, 3. Levent

YILDIZ KIZ
50 metre sırt: 1. Nilsu Turan (Ferdi), 2. Pervin Aşıcı (YDK), 3. Marin Fadıloğulları (YDK)
200 metre serbest: 1. Asra Polili (YDK), 2. Tanem Özaygın (Levent), 3. Ziba Kapılgan (ASO)
200 metre karışık: 1. İpek Aksel (ASO), 2. Mezide Gürcenk (YDK), 3. Aysel Sıddık (YDK)
50 metre serbest: 1. İpek Aksel (ASO), 2. Lara Öztay (YDK), 3. Pervin Aşıcı (YDK)
100 metre kelebek: 1. Nilsu Turan (Ferdi), 2. Aysel Sıddık (YDK), 3. Balin Öztuna (Ferdi)
200 metre sırt: 1. Mezide Gürcenk (YDK), 2. Ziba Kapılgan (ASO)
200 metre kurbağa: 1. Asra Polili (YDK), 2. Nermin Ulaç (ASO), 3. Tanem Özaygın (Levent)
4x100 metre serbest: 1. YDK, 2. Atleks Sanverler, 3. Levent Kolej

YILDIZ ERKEK
50 metre sırt: 1. Orhan Özyiğit (TMK), 2. Hasan Önderol (Levent), 3. Baran Öztuna (TMK)
200 metre serbest: 1. Ada Selengin (TMK), 2. Yılmaz Evre (YDK), 3. Yusufcan Şensoy (ASO)
200 metre karışık: 1. Kaan A. Gülay (TMK), 2. Atahan Özyılmaz (YDK), 3. Yusufcan Şensoy (ASO)
50 metre serbest: 1. Halil Öğretmenoğlu (TMK), 2. Yılmaz Evre (YDK), 3. Cahit Bozatlı (YDK)
100 metre kelebek: 1. Ada Selengin (TMK), 2. Cahit Bozatlı (YDK), 3. Halil Öğretmenoğlu (TMK)
200 metre sırt: 1. Orhan Özyiğit (TMK), 2. Osman Seyhun (YDK)
200 metre kurbağa: 1. Kaan A. Gülay (TMK), 2. Atahan Özyılmaz (YDK), 3. Baran Binay (TMK)
4x100 metre serbest: 1. TMK, 2. YDK, 3. Levent Kolej

TAKIMSAL SIRALAMA

Küçük Kız
1. Yakın Doğu Koleji (2027 Puan)
2. English School of Kyrenia (747 Puan)
3. 9 Eylül İlkokulu (616 Puan)
4. Levent İlkokulu (582 Puan)

Küçük Erkek
1. Yakın Doğu İlkokulu (1304 Puan)
2. English School of Kyrenia (732 Puan)
3. 9 Eylül İlkokulu (362 Puan)
4. TED Koleji (355 Puan)
5. Levent İlkokulu (285 Puan)

Yıldız Kız
1. Yakın Doğu Koleji (2881 Puan)
2. Atleks Sanverler Ortaokulu (1914 Puan)
3. Levent Kolej (1456 Puan)

Yıldız Erkek
1. Türk Maarif Koleji (3536 Puan)
2. Yakın Doğu Koleji (2338 Puan)
3. Levent Koleji (793 Puan)
4. Atleks Sanverler Ortaokulu (448 Puan)

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler