1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KUKLA İSTEMİYORUZ'
KUKLA İSTEMİYORUZ

'KUKLA İSTEMİYORUZ'

KTÖS, “Kıbrıslı Türklerin kuklalara değil, siyasi iradesine hizmet edecek bir yönetime ihtiyacı olduğunu” belirtti.

A+A-

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), “Kıbrıslı Türklerin kuklalara değil, siyasi iradesine hizmet edecek bir yönetime ihtiyacı olduğunu” belirtti.

 

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil yazılı açıklamasında, hükümetin dünyadaki ekonomik krizi gerekçe göstererek bütün dünyada bütçede kısıntıya gidildiğini belirterek, yaptıklarının her geçen gün yalana dayalı olduğunun ortaya çıktığını savundu.

 

Elcil, “Ankara’dan gelen talimatlarla özelleştirme adı altında Kıbrıslı Türklere ait kurumların Türkiye sermayesine peşkeş çekilirken, toplumu fakirleştirip ülkeden göçünü amaçlayan dayatmaların ardı ardına geldiğini” öne sürdü.

 

Elektrik ve akaryakıt zamlarını eleştiren ve DPÖ’nün açıkladığı rakamların çarpıtıldığını savunan Elcil, bu durumda bile emeği ile geçinenlerin yüzde 11’e varan kayıpları olduğunu belirtti.

 

Çalışanların kayıplarının giderilmesi için Maliye Bakanı’nın ne yapacağını merakla izlediklerini kaydeden Elcil, şunları ifade etti:

 

“TC’nin kurduğu bu ayrılıkçı rejimin Kıbrıslı Türklere biçtiği kader ‘göçtür’. Bu kadere razı olmadık, olmayacağız. Ankara’nın kuklası işbirlikçi UBP hükümeti ve ona destek olan AKP hükümeti Kıbrıslı Türkleri sahipsiz sanıyorsa bunda çok yanıldığını bilmelidir. Bizim kuklalara değil, Kıbrıslı Türklerin siyasi iradesine hizmet edecek bir yönetime ihtiyacımız vardır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 694 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler