1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Küfür etti' diye öldürdü!
'Küfür etti' diye öldürdü!

'Küfür etti' diye öldürdü!

Girne’de dün sabahın erken saatlerinde meydana gelen cinayet büyük infiale neden oldu. Ülkemizde kaçak olarak bulunan maktul Hasan Polat Sepetçi ve Katil zanlısı F.Ş arasında çıkan tartışmada bıçaklar konuştu

A+A-

Girne’nin turistler tarafından en yoğun ziyaret gören Kordonboyu’nda meydana gelen olaydaü, zanlı F.Ş maktul Hasan Polat Sepetçisi tasarrufundaki ekmek bıçağı ile öldürdü.

Tutuklanan zanlı dün Girne’de mahkeme huzuruna çıkarıldı.

 

“184 promil alkollüydü, pusu kurdu”

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer olayla ilgili bulguları aktardı. Zaifer, mahkemede verdiği ifade de zanlı F.Ş’nin “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis, cinayetin sabah saat 04.40 sıralarında Girne’de 20 Temmuz Kordonboyu Caddesi üzerinde meydana geldiğini, zanlı ile müşteki Sepetçioğlu’nun aralarında meydana gelen tartışma sonrasında pusu kuran zanlınn 184 promil alkol tesiri altında olduğu sırada konu cadde üzerindeki çocuk parkı içerisinde bankta uyuyan maktül Hasan Polat Sepetçioğlu’nu boynundan ve sırtından bıçaklayarak öldürdüğünü kaydetti.

 

Bıçağı çöpe attı, kısa süre sonra yakalandı…

Cinayetin hemen ardından, zanlının bıçağı çöp bidonuna attığını ve olay yerinden ayrıldığı ancak kısa süre sonra polis tarafından tespit edilip tutuklandığını söyledi. Polis müfettiş muavini Zaifer, olayın çok yeni olduğunu zanlının tutuklandığı anda bir gönüllü ifade vererek işlediği suçu itiraf ettiğini söyledi. Soruşturmanın aydınlatılması için süreye ihtiyaçları olduğunu kaydeden Hüseyin Zaifer, zanlının soruşturma amaçlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun, zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın çok yeni olduğuna dikkati çekerek soruşturma maksatlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1531 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler