1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'ÜN TEMASLARI
KÜÇÜKÜN TEMASLARI

KÜÇÜK'ÜN TEMASLARI

Küçük, yarınki görüşmede 2011 yılı ekonomik konuları, 2012 bütçesi ve KKTC hükümetinin alacağı tedbirler ve KKTC halkının beklentilerinin müzakere edileceğini söyledi

A+A-

Başbakan  İrsen Küçük, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la yararlı ve etkili bir görüşme gerçekleştirdiğini belirterek, “ Sayın Başbakan’ın ekonomiyi, Kıbrıs konusundaki gelişmeleri, turizm ve eğitim konusundaki gelişmeleri yakından takip ettiğini gördüm. Sayın Başbakan’ın yakın ilgisi Kuzey Kıbrıs Türk halkı olarak bizleri memnun etmiştir” dedi.

Başbakan İrsen Küçük,  Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı istirahat ettiği İstanbul’daki konutunda ziyaretinin ardından döndüğü Ankara’da TAK ve BRTK’ya bugün gerçekleştirdiği resmi temaslarını değerlendirdi.

“SAYIN BAŞBAKAN’I ZİNDE GÖRDÜM.. KISA SÜREDE GÖREVİNİN BAŞINA DÖNECEKTİR”

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı geçirdiği operasyonun ardından zinde ve bir hayli toparlamış gördüğünü kaydetti.

Türkiye Başbakanı Erdoğan’la bir saati aşkın bir görüşme gerçekleştirdiğini söyleyen Küçük, görüşmede Erdoğan’ın Kıbrıs konularıyla yakından ilgilendiğini kaydetti.

Küçük Erdoğan’ın KKTC’ye ilgisini çok yakından sürdürdüğünü ve konulara çok vakıf olduğunu gözlemlediğini belirterek,  “Özellikle ekonomik konulardaki gelişmelerimizi, turizmdeki ve eğitimdeki çalışmalarımızı çok yakından  takip ettiğini ve bu konularda  bazı soruları olduğunu gördüm. Bilhassa turizmdeki ve eğitimdeki gelişmelerden memnun olduğunu gördüm. Çok etkili ve çok yararlı görüşme yapmış olduk” dedi.

ÇİÇEK’LE GÖRÜŞME

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’le görüşmesine de değinen Başbakan Küçük, geçmişte Kıbrıs işlerinden Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Çiçek’in Kıbrıs’ı çok iyi bilen bir politikacı olduğunu,  Meclis Başkanı olduktan sonra da ilk ziyaretini KKTC’ye gerçekleştirdiğini  KKTC’ye ilgisini kesmediğini kaydetti ve “Geliş gidişlerde kendisini ziyaret etmek arzusunu taşıyoruz” dedi.

Başbakan Küçük, TC ve KKTC parlamentolarının ilişkilerinin daha da gelişmesi için Çiçek’le bu dönem bazı yaklaşımları ve görüşmeleri olduğunu, ziyarette bu konunun da ele alındığını söyledi.

Başbakan  Küçük, Çiçek’le ayrıca  KKTC ekonomisi turizmi ve eğitimi konusunda yapılan çalışmaları görüştüğünü söyledi.

DİYANET İŞLERİ’NDEKİ GÖRÜŞME

Başbakan Küçük  Din İşleri Dairesi Başkanı Talip Atalay’ın da hazır bulunduğu Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i ziyaretinde Din İşleri Dairesi’nin faaliyetlerinin, KKTC’deki din adamlarının eğitilmesiyle ilgili faaliyetlerin gündeme gelerek görüşüldüğünü belirtti.

YARIN ATALAY’LA İŞ YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELECEK

Yarınki temaslarına da değinen Başbakan Küçük saat 10.00’da Türk-İş’in genel kuruluna katılarak bir konuşma yapacağını ardından da Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’la iş yemeğinde bir araya geleceğini kaydetti..

Küçük, yarınki görüşmede 2011 yılı ekonomik konuları, 2012 bütçesi ve KKTC hükümetinin  alacağı tedbirler ve KKTC halkının beklentilerinin müzakere edileceğini söyledi.

Başbakan  Küçük, bu görüşmenin ardından KKTC’de  bir dönem Tümen Komutanı olarak görev yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i ziyaret ederek Türkiye’deki temaslarını tamamlamış olacağını söyledi

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler