1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'ÜN 'SÖZÜNÜ' BEKLİYORLAR
KÜÇÜKÜN SÖZÜNÜ BEKLİYORLAR

KÜÇÜK'ÜN 'SÖZÜNÜ' BEKLİYORLAR

İflas eden Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın eski çalışanlarının devlette istihdamı için çalışmalar sürüyor. Personel Dairesi, hükümetin aldığı karar uyarınca ilk etapta istihdam edilecek 60 kişinin hangi dairelerde görevlendirileceğine dönük çalışma yap

A+A-

 

 

İflas eden Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın eski çalışanlarının devlette istihdamı için çalışmalar sürüyor. Personel Dairesi, hükümetin aldığı karar uyarınca ilk etapta istihdam edilecek 60 kişinin hangi dairelerde görevlendirileceğine dönük çalışma yapıyor.

Başbakan İrsen Küçük 30 Aralık’ta düzenlediği basın toplantısında, 280 eski KTHY personelinden en ihtiyaçlı oldukları belirlenen 60’ının istihdamı için bugün çalışma yapılacağını ve belirlenen isimlerin 4 Ocak Çarşamba gününden itibaren de işbaşı yapacaklarını açıklamıştı.

TAK muhabirinin Başbakanlık’tan aldığı bilgiye göre, Personel Dairesi, kimin nerede görevlendirileceğiyle ilgili çalışmasını sürdürüyor.

Eski KTHY çalışanlarının sendikası Hava-Sen’in Başkanı Buran Atakan ise, saat 14.00 itibarıyla henüz aranmadıklarını, sadece Cuma günü bir arkadaşlarının arandığını ve bugün işbaşı yapacağının söylendiğini belirtti.

Atakan, Başbakan’ın verdiği söze uygun olarak bugün ve yarın 60 arkadaşlarının aranmasını ve Çarşamba günü işe başlamalarını beklediklerini söyledi.

1974’te faaliyete geçen KTHY, içine düştüğü maddi sıkıntılar sonrası 20 Ekim 2010’da “iflas kararı” almıştı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1193 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler