1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'ÜN SÖZÜ NE OLDU?
KÜÇÜKÜN SÖZÜ NE OLDU?

KÜÇÜK'ÜN SÖZÜ NE OLDU?

“Haksızlığa uğrayan tüm KTHY personeli” adına açıklama gönderen Tarkan Atakan, kamuya istihdam edilen eski KTHY çalışanlarının arasında partizanlık yapıldığını iddia etti. Atakan, Başbakan İrsen Küçük'ün verdiği sözün aksine en ihtiyaçlı yeri

A+A-

 

 

 

“Haksızlığa uğrayan tüm KTHY personeli” adına açıklama gönderen Tarkan Atakan, kamuya istihdam edilen eski KTHY çalışanlarının arasında partizanlık yapıldığını iddia etti.

Atakan, Başbakan İrsen Küçük'ün verdiği sözün aksine, en ihtiyaçlı yerine, UBP yandaşlarına öncelik verildiğini savundu.

Konu ile ilgili basın açıklaması şöyle:

 

 

“Başbakan İrsen Küçük ile varılan anlaşma neticesinde, eski KTHY personelinden 60 kişinin Ocak ayında istihdam edilmesi için söz alınmıştı.

İstihdamlar başladığında görüldüki, yönetim kurulunun belirlediği kişilerin dışında, büyük çoğunluğunda ihtiyaçsız UBP yandaşı kişilere öncelik verildi.

İstihdamlar devam ediyor ancak ihtiyaçlı kişilere öncelik verilmiyor.

Bunun adı partizanlıktır. Bunun adı hakları ve geleceği için 407 gündür mücadele eden KTHY mağdurlarını açlığa ve sefalete terk etmektir.

Biz mağdur olan ve gerçekten ihtiyaçlı olan ancak UBP’li olmayan eski KTHY personelleriyiz.

Bizi açlığa ve sefalete mahkum ederek, kendi çıkarları için ihtiyaçlıları öteleyen, verdikleri sözlerin dışına çıkan ve yaratılan bu popülist listeye katkısı olanlara söyleyecek çok sözümüz var.

Bilinsinki, biz artık söz söylemeyeceğiz. Yaptıkları bu utanç verici haksılığı ortadan kaldırmaları için onlara, Pazartesi yani 16.01.2012, saat: 13.00’e kadar süre tanıyoruz.

Bu süre zarfında bu utanç verici hatayı düzeltmedikleri takdirde, yapacağımız en hayati eylemlerden tamamen UBP hükümeti ile ona yandaşlık edenler sorumludur.

Yapacağımız her türlü haklı, meşru ve fiili eylemlerimizden hiçbir ödün verilmeyeceğini, tüm kararlılığımızla kamuoyuna bildiririz.

 

Haksızlığa uğrayan tüm KTHY personeli adına Tarkan Atakan.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1843 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler