1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'ÜN SÖZLERİ KİME?
KÜÇÜKÜN SÖZLERİ KİME?

KÜÇÜK'ÜN SÖZLERİ KİME?

Meclis Genel Kurulu’nda, Muhtarlara asgari ücretin yüzde elli oranında katkı yapılmasına yönelik yasada değişiklik yapacak yasa tasarısının ivedilik istemi görüşülmesi sırasında söz alan TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, muhtarlıkların demokrasinin e

A+A-

 


Meclis Genel Kurulu’nda, Muhtarlara asgari ücretin yüzde elli oranında katkı yapılmasına yönelik yasada değişiklik yapacak yasa tasarısının ivedilik istemi görüşülmesi sırasında söz alan TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, muhtarlıkların demokrasinin en küçük birimi olduğuna işaret ederek, “Muhtarlara maaş verilesi yanlış bir uygulama olmaz” dedi.

Çakıcı, Meclisin ilk oturumunda salonun halıların değişmesi dışında başka farklılıklar olmadığına işaret ederek, yaz tatili öncesinde 3 partinin verdiği 10 imzayla yaz tatilinden vazgeçilmesini, ülkenin zor durumda olduğunu, LTB’yle ilgili yanlış kararlar verildiğini söylediklerini anımsattı.

TDP’nin yaz tatilinde, meclisi olağanüstü toplantıya çağırdığını, tatili daha önemli bulan UBP’lilerin toplantıya gelmediğini savunan Çakıcı, bunu eleştirerek, LTB’de yaşanan süreci, partisinin Anayasa Mahkemesi’ne başvurusunu ve verilen kararı anlattı.

Mehmet Çakıcı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un istifasının ülkeyi ilgilendirdiğini, Başbakan İrsen Küçük’ün bir eğitimci olan Kemal Dürüst’ü görevden alarak, Mutlu Atasayan’ı atamasını eleştirdi.

Mutlu Atasayan’dan Eğitim Bakanı olmayacağını savunan Çakıcı, Kurultay’da kendisini destekleyeceğini açıkladığı için eğitim konusunda deneyimi olmayan birini bu göreve atadığını ileri sürdü.

UBP’nin elma gibi ikiye ayrıldığını belirten Çakıcı, UBP içinde kimin hangi tarafta olduğunu belli olduğunu söyledi. Çakıcı, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’un UBP Genel Sekreteri görevine getirilmesini de eleştirdi.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’dan sonra ivedilik talebiyle ilgili lehte yaptığı konuşmada, Çakıcı’yı yanıtlayarak, ivedilik gerekçelerini anlattı.

Küçük, bugüne kadar hiçbir gazete ve gazeteci hakkında hukuki işlem yapmadığını ancak az önce kendisine ait olmayan imzayla yayın yapan gazetedeki haberle ilgili yasal işlem başlattığını söyledi.

İrsen Küçük, TDP’yi “küçücük bir parti” olarak niteleyerek, “Küçücük partinin genel sekreterini doğru düzgün seçemediniz. UBP gibi büyük bir partinin ise seçimlerinin tartışmalı olması doğaldır” diye konuştu.

Küçük, UBP’nin ara seçimde TDP’ye emanet bir milletvekili verdiğini; 2014’de bu emanet milletvekilinin geri alınacağını söyleyerek, isim vermeden ara seçimde milletvekili olan TDP Gazimağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli’ye gönderme yaptı.

Küçük, kendi başkanlığındaki UBP’nin hiç kimseyi dışlamadığı dışlamasının mümkün olmadığını, çünkü böyle bir siyaset tarzını benimsemediğini söyledi.

Başbakan İrsen Küçük, bakanlıkları mesleklerle sınırlandırmanın doğru olmadığını, kendisinin tarımcı olmakla birlikte kısa da olsa geçmişte bir dönem sağlık bakanlığını yaptığını kaydetti.

Bu söz üzerine DP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu yerinden “Sen söyleyince ben de hatırladım şimdi Sağlık Bakanlığı yaptığını” diye laf attı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler