1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘KÜÇÜK’ÜN İŞİ ZOR’
‘KÜÇÜK’ÜN İŞİ ZOR’

‘KÜÇÜK’ÜN İŞİ ZOR’

Cemal Bulutoğluları’ndan zehir zemberek açıklamalar: ‘KÜÇÜK’ÜN İŞİ ZOR’ · “İstifa etmesi gereken Tatar’dır; ben değil!. Davaları yüzünden İngiltere’ye gidemiyor” · "Başbakan Küçük'ü

A+A-

 

 

 

Cemal Bulutoğluları’ndan zehir zemberek açıklamalar:

 

‘KÜÇÜK’ÜN İŞİ ZOR’

 

·        “İstifa etmesi gereken Tatar’dır; ben değil!. Davaları yüzünden İngiltere’ye gidemiyor”

 

·        "Başbakan Küçük'ün kabinesini değiştirmesi lazım. Yoksa kurultayda işi zor. Başbakan Küçük gerçekleri görmüyor. Böyle giderse kurultayda işi çok zor”

 

·        "Bakan Tatar'ın İrsen Küçük'e desteği net değildir”

 

·        “Bu kurultay UBP'nin kaderini belirleyecek. Bir gurup insan ya partiden atılacak ya da kendi gitmek  zorunda kalacak. Gidişatı beğenmiyorum”

 

·        “Maliye bakanının benim istifa etmemi istemesi olamaz. Ben istifa edersem CTP'li meclis üyesi başkan olur. Bir Bakan'ın ağzından çıkanı düşünmesi gerekir.Sayın Tatar haddini aşıyor. Ben olsam onun yerinde bir gün bakanlıkta durmam istifa ederim.”

 

·        Kendi partimden de destek görmedik. Zamanında destek olduklarım beni sırtımdan vurdu. LTB Tamamen siyasi bir oyuna gidiyor."

 

·        “Bazı bakanlar BES ile işbirliği yaptı. Maliye Bakanı Ersin Tatar ile birlikte bir kaç bakan daha BES ile işbirliği yaptı”

·        “Sayın Dana benim helva mı yemişse kendi ayıbı. Ben 3 ay sonra görevimin başında olacağım”

 

 

KANAL SİM’de ‘Günün Getirdikleri’ programının dünkü konuğu Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları LTB ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bulutoğluları, yargıya hep güvenmiş biri olduğunu, yargıdan beklentilerini hiçbir zaman almamasına rağmen, yargı ile ilgili hiçbir zaman kötü düşünce içine girmeyeceğini belirtti. KKTC’de ayakta kalan tek kurumun yargı olduğunu belirten Bulutoğluları, yüksek yargıçların bu kararı direkt olarak iptal edeceklerini düşündüğünü kaydetti.

Bulutoğluları sözlerine şöyle devam etti:

“Seçilmiş bir insanın elinden kimse görevinden alamaz. Bakanlar Kurulu’nun niye böyle bir karar aldığını bilemiyorum. Belediye Meclis üyeleri toplantılara gelmiyordu. Gerek muhalefet, gerek iktidar partili Meclis üyeleri neredeyse 36 toplantıya katılmadı. Seçime gitmek ayrı bir külfet getirir ülkeye. Kimse bu zamanlarda siyasetten beklentilerini bulamayan insanlarımıza aday bile bulamayacağız. Mevcut meclis üyeleri ile 6 yıl birlikte herşey güllük gülistanlıktı, son 1 yılda mı böyle oldu? Muhalefet olsun, iktidarda olan meclis üyeleri olsun onlarla birlikte Lefkoşa için çok iş yaptık. Hiç bir Belediye Başkanı’nın yapmadığı yatırımları yaptık biz. Ama yaptıklarımız maalesef ciddiye alınmıyor hatta bazı partiler tarafından görmemezlikten geliniyor ama bunu halk görüyor.”

 

İSTİFA ETMESİ GEREKEN TATAR’DIR; BEN DEĞİL!

 

Bazı olaylarda dönem dönem bazı bakanların, kendisinin siyasi kariyeriyle oynadığını belirten Bulutoğluları, bunun halk tarafından sevilmesini örtbas etmek için yapılan komplolardan biri olduğunu belirtti. 

Bulutoğluları; “Tatar benden istifa etmemi istedi! Kendisi İngiltere’ye gidemiyor, orada büyük bir dava devam ediyor. Geçmiş dönemde Asil Bey’in yanında çalıştığını biliyoruz. Ama İngiltere’ye gidemiyor. Türkiye’de bazı davaları vardı. Bunlar bende olsa ben istifa ederdim. Belediye’de yapılan incelemelerde, sizin elinizden seyahat özgürlüğünüz alındıysa, o ülke tarafından yargıda olan bir meselede siz de taraf olduğunuz için orada olmanız gerekiyor ama gidemiyorsunuz. Daha önce Türkiye’deki davalarda zaman aşımına uğradığı için oradan yırttı” dedi.

 

BES-TATAR İŞBİRLİĞİ YAPTI

Bulutoğluları bazı bakanların BES ile işbirliği yaptığını iddia etti. İddialarını telefon kayıtlarına dayandıran Cemal Bulutoğluları Maliye Bakanı Ersin Tatar ile birlikte bir kaç Bakan'ın daha BES ile işbirliği yaptığını savundu.

TELEFONLAR MI DİNLENİYOR?
Program sunucusu Aysu Basri Akter'in "Telefon kayıtlarına nasıl ulaştınız?" sorusuna Bulutoğluları net bir cevap vermedi.
Bu diyalog ve Bulutoğluları'nın "Telefon kayıtları var" iddiası telefonlar dinleniyor mu sorusunu akıllara getirdi.

 

TATAR ADAY OLABİLİR
“Maliye Bakanı tahsisinde  4 araç vardır. Her hafta bir yere gidiyor. Zannederim kurultayda aday olacak.”

KENDİ PARTİMDEN DESTEK GÖRMEDİM

"45 gün veznelerimiz kapandı. Kim olsa istifa eder. Yeniden yapılandırma yapalım dedik. Meclis toplanmadı. Kendi partimden de destek görmedik. Zamanında destek olduklarım beni sırtımdan vurdu. LTB Tamamen siyasi bir oyuna gidiyor."

KÜÇÜK KABİNESİNİ DEĞİŞTİRMELİ. YOKSA İŞİ ZOR!
"Başbakan Küçük'ün kabinesini değiştirmesi lazım. Yoksa kurultayda işi zor. Başbakan Küçük gerçekleri görmüyor. Böyle giderse kurultayda işi çok zor”

123 ÇALIŞANI İŞTEN BEN ÇIKARMADIM
“20 Temmuz geliyor. Çalışanlar gece de çalışsa ancak tören alanını temizleyebilirler.. Belediyenin memur kesiminden azaltma işçi kesiminden artırma gereklidir. 123 kişinin işine ben son vermedim. Sayıştaylığın kararı doğrultusunda yapmak zorunda kaldık bunu sendika da biliyordu. Sendikaya personel yapısını yapılandırma için öneri sundum ama başaramadık.”

ÇALIŞAN DANA'DAN MEMNUN DEĞİL
Önümüzdeki ay personel yeniden yapılandırma yapılmazsa çalışan ödemez. Şuan yeniden yapılandırma yapılamaz. Sayın Dana bilmediği konularda icraat yapıyor. Çalışanlara sabah içtima yapıyormuş. Çalışanlar memnun değilmiş. . Bunları duyuyorum. Sayın Dana benim helva mı yemişse kendi ayıbı. Ben 3 ay sonra görevimin başında olacağım”

 

TATAR KÜÇÜK’E DESTEK Mİ?

"Bakan Tatar'ın İrsen Küçük'e desteği net değildir. Sunucunun zorlaması ile destek sözcüğü ağzından çıktı.  Bu kurultay UBP'nin kaderini belirleyecek. Bir gurup insan ya partiden atılacak yada kendi gitmek zorunda kalacak. Gidişatı beğenmiyorum. Maliye bakanının benim istifa etmemi istemesi olamaz. Ben istifa edersem CTP'li meclis üyesi başkan olur. Bir Bakan'ın ağzından çıkanı düşünmesi gerekir.Sayın Tatar haddini aşıyor. Ben olsam onun yerinde bir gün bakanlıkta durmam istifa ederim."

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1842 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler