1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'ÜN İLK ZİYARETİ İSTANBUL VALİSİ'NE
KÜÇÜKÜN İLK ZİYARETİ İSTANBUL VALİSİNE

KÜÇÜK'ÜN İLK ZİYARETİ İSTANBUL VALİSİ'NE

Küçük İstanbul Valiliğini ziyaret ederek, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile görüştü.

A+A-

Başbakan İrsen Küçük İstanbul’daki temaslarına başladı.

Küçük bu kapsamda ilk olarak İstanbul Valiliğini ziyaret ederek, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile görüştü. Başbakan Küçük'ü ziyaretinde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu kapıda karşıladı.

Tarihi İstanbul Valiliği önünde tören mangası tarafından karşılanan Başbakan Küçük, İstanbul Valiliği Özel Defteri’ni imzaladı ve anı fotoğrafı çektirdi.

Başbakan Küçük’e ziyaretinde Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel ile heyeti eşlik etti.

Başbakan Küçük ziyarette, hükümet olarak Anavatan Türkiye ile Yavruvatan KKTC arasındaki ilişkileri her zaman en üst düzeyde sürdürdüklerini vurguladı.

Küçük, İstanbul’da KKTC halkının sevgi ve selamlarını getirdiğini ifade ederek, gördüğü misafirperverlikten dolayı yetkililere teşekkür etti.

“Görevimiz Anavatan ile ilişkileri en iyi şekilde yürütmektir” diyen Küçük, İstanbul Valisi’ne Anavatan ile Yavruvatan üst düzey yetkililerinin karşılıklı temaslarını anlattı.

Küçük, İstanbul’da bulunmaktan gurur duyduğunu da belirtti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da Başbakan Küçük’ü İstanbul’da ağırlamaktan onur duyduğunu belirterek, “Güzel İstanbul şehrimize onur verdiniz. İstanbul temasları umarım Yavruvatan KKTC’ye hizmetleri artırır” dedi.

Mutlu, KKTC’nin her gün gelişen ve sorunlarını çözen bir ülke olduğunu da vurgulayarak, Başbakan Küçük’e teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 543 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler