1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'ÜN BİLGİLERİ YANLIŞ'
KÜÇÜKÜN BİLGİLERİ YANLIŞ

KÜÇÜK'ÜN BİLGİLERİ YANLIŞ'

UKÜ, Başbakan İrsen Küçük’ün, “Boyacı Ailesi’nin bölgede 2 bin dönüm arazileri olduğu söyleniyor” şeklinde yaptığı açıklamanın doğru olmadığını savundu.

A+A-

 

 

UKÜ: “BAŞBAKAN KÜÇÜK’E AKTARILAN BİLGİLER DOĞRUYU YANSITMIYOR”

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Başbakan İrsen Küçük’ün dün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde, “Boyacı Ailesi’nin bölgede 2 bin dönüm arazileri olduğu söyleniyor” şeklinde yaptığı açıklamanın doğru olmadığını savundu.
Üniversitenin basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, UKÜ yetkililerince yapılan açıklamada, “Başbakan Küçük’e aktarılan bilgiler doğruyu yansıtmıyor” denilerek, şu ifadelere yer verildi.
“Sayın Başbakan’ın iddia ettiği gibi söz konusu bölgede üniversitenin veya Boyacı Ailesi’nin 2 bin dönüm arazisi yoktur. Mevcut arazi belirtilen miktarın yarısı kadardır. Bu arazinin üniversite yatırımına uygun olan kısmı 350 dönümdür ve bu amaçla kullanılmaktadır. Üniversite yatırımı için uygun olmayan diğer geriye kalan arazi kısmı ise zaten hal-i hazırda tavuk çiftliği, küçük ve büyükbaş hayvancılık, seracılık, zeytinlik, bağcılık gibi tarımsal ve hayvancılık yatırımları amaçlı kullanılmaktadır. Ayrıca, Sayın İrsen Küçük söz konusu yatırımların olduğu araziyi daha önce ziyaret etmiş ve yapılan yatırımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirip bu tür yatırımları takdir ettiğini belirtmiştir…
Birçok kişiye istihdam olanağı sağlayan böylesi büyük bir hayvansal ve tarımsal yatırımı yıkıp ortadan kaldırmak mümkün olmayacağına göre, külliye için verilen arazinin üniversitenin gelişmesi ve büyümesi için üniversiteye verilmesini talep ediyoruz”.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 732 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler